Często zdarza się tak, że całkiem przypadkowo stajemy się nowymi właścicielami psiaka lub kociaka i mało wiemy o potrzebach naszych lokatorów. Dzieje się tak zazwyczaj jak przygarniemy takiego pupila z „ulicy”. W przypadku świadomej adopcji lub zakupu czworonożnego przyjaciela raczej jesteśmy w pełni przygotowani na przyjęcie pupila i wspólne życie z nim.

Ważne sprawy w życiu psiaka: kąpiele i opieka

kąpiel psa warszawaNa co ważnego musimy się przygotować po zabraniu zwierzaka do domu? Po pierwsze obowiązkowa będzie wizyta u weterynarza. Piesek musi zostać całkowicie zbadany, rozpoczęta zostanie również profilaktyka. Najpierw pies powinien zostać odrobaczony, zaszczepiony na choroby zakaźne oraz przeciw wściekliźnie, a także zabezpieczony przecie kleszczom. Dodatkowo weterynarz może określić, wiek naszego psiaka. Robi się to oglądając zęby czworonoga. Bardzo ważną sprawą będzie także kąpiel psa. Jeśli nie mamy żadnego doświadczenia w tej kwestii możemy wpisać w wyszukiwarkę następującą frazę – kąpiel psa warszawa. Zamiast Warszawy można oczywiście wstawić inne miasto, w którym mieszkamy lub jakieś większe w pobliżu, jeśli mieszkamy w małym miasteczku lub na wsi. Można także zamiast kąpieli napisać psi fryzjer albo groomer. Powinniśmy dostać sporo wyników z różnymi salonami piękności dla psów. Możemy jednak sami zdecydować się na kąpiel czworonoga. Jednak należy tutaj być bardzo ostrożnym, zwierzak może uznać taką sytuację na zagrożenie – zwłaszcza taki, który widzi nas po raz pierwszy. Psy często nie przepadają za wodą.

Należy zaopatrzyć się z kaganiec, jeśli nie jesteśmy pewni zwierzaka. Woda musi być dostosowana – nie za ciepła i nie zimna. Dla psów używamy specjalnych szamponów przeznaczonych dla tych zwierzaków, ponieważ pH psiej skóry różni się od ludzkiego. Awaryjnie można użyć ziołowy szampon ludzki lub szare mydło.