Przyczepy kempingowe są coraz modniejsze. Wiele osób myśli o tym, aby sobie taką kupić i zacząć z nią podróżować. Ogółem można to zrobić za dość nieduże pieniądze. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby kupić taką przyczepę, jaką potrzebujemy. Popularne są jednoosiowe, gdyż nie kosztują dużo i łatwo jest jest utrzymać. Do tego nadają się do ciągnięcia przez mniejsze samochody, nawet z silnikiem o pojemności tysiąca dwustu centymetrów sześciennych.

Kempingowa przyczepa jednoosiowa

przyczepy jednoosioweJednoosiowe przyczepy są bardzo dobre, ponieważ dzięki nim nie ma problemu z wieloma rzeczami. Przyczepy jednoosiowe mogą być ciągnięte przez o wiele mniejsze samochody i to jest bardzo ważne. Poza tym łatwiej jest z nimi jeździć samochodem. Takie przyczepy są nieco krótsze, właśnie dlatego nie ma problemu z zakręcaniem, cofaniem oraz parkowaniem. Wiadomo, że przyczepy kempingowe tego typu są nieco mniejsze. Nie jest to jednak problem, jeśli wiesz, że będziesz podróżować samemu lub tylko z jednym pasażerem. Takie przyczepy są tańsze, nawet kupując je u producenta. Mają takie same standardy, jak dwuosiowe. To nie jest żaden problem. Przyczepy jednoosiowe zazwyczaj mają dłuższy dekiel do podpięcia do samochodu. Nie trzeba go skracać, tak jak w przypadku dwuosiowych, gdyż i tak wychodzi o wiele krócej. Taka przyczepa waży około tony i pięciuset kilogramów. Jak widzisz, nie jest to specjalnie duża waga. Za pomocą specjalnego okablowania połączasz ją do samochodu, aby działały wszystkie światła oraz kierunkowskazy. Coraz częściej w przyczepach znajduje się osobny akumulator, a nawet panele słoneczne, aby nie trzeba było podłączać się do samochodu. Dużym plusem jest to, że w takich przyczepach światło oraz rzeczy takie jak kuchenka elektryczna są zasilane osobno. Nie rozładujesz akumulatorów w samochodzie.

Przyczepy tego typu to bardzo dobre rozwiązanie. Warto jest w nie zainwestować, jeśli wiesz, że więcej niż w dwie osoby nie będziesz podróżował. Te przyczepy są naprawdę bardzo komfortowe. Mają wiele opcji o których nie napisałem, ponieważ trzeba byłoby się znacznie bardziej rozpisać. Kupiłem swoją przyczepę cztery lata temu. Jeszcze nie miałem powodu do tego, by na nią narzekać. Miejsca jest wystarczająco, a jazda z nią nie sprawia problemów nawet słabym kierowcom.