Zawsze interesowałem się medycyną. Wpłynęło to w sposób bezpośredni na moje życie, ponieważ ze względu na to, że z uwagi na czynniki niezależne ode mnie nie byłem w stanie kandydować o miejsce na medycynie, postanowiłem wybrać inny kierunek studiów i wcześniej szkołę także związaną z tym zagadnieniem. Muszę przyznać, że kierunek inżynierii biomedycznej był wyjątkowo ciekawy, ponieważ tam nie tylko prezentowane były różne nowoczesne rozwiązania z zakresu medycyny, ale również można było samodzielnie pomyśleć nad tym, jakie powinny rzeczywiście być. Nad cewnikami moczowymi warto się zastanowić.

Kto prawidłowo wykorzystuje cewniki zewnętrzne?

cewnik moczowy zewnętrznyJeszcze kilka lat temu podobnie jak wiele innych osób pojęcie cewnika moczowego kojarzyłem przede wszystkim z koniecznością wykorzystania czegoś takiego w jednostce opieki medycznej wtedy, gdy pacjent ze względu na swój stan zdrowia nie jest w stanie normalnie korzystać z toalety. Takie cewniki w tych okolicznościach mogą być potrzebne na przykład poważnych zabiegach operacyjnych, ale na tym nie koniec. Cewnik moczowy zewnętrzny może być przecież z powodzeniem wykorzystywany na przykład przez osobę pozbawioną czucia od pasa w dół ze względu na uszkodzenie kręgosłupa lub inne problemy. Bez względu na sposób wykorzystania tego znakomitego produktu zawsze podstawowe jego pozytywne właściwości pozostaną niezmienione. Jest to przecież cewnik, który w każdym przypadku powinien być bezpieczny dla pacjenta i należy to rozumieć jako brak możliwości rozwoju drobnoustrojów. Bezpieczeństwo to także brak ostrych krawędzi i podrażnień w błonach śluzowych. Dużo zależy od materiału i dlatego do produkcji cewników moczowych tak często skutecznie wykorzystuje się silikon, który nie wywołuje reakcji alergicznej.

W przypadku cewnika jest to materiał, który czasami może być wykorzystywany zgodnie z zapewnieniami producenta czegoś takiego nawet przez 4 tygodnie. Moim zdaniem cewniki moczowe powinny być też łatwe w obsłudze. Tym bardziej że tak Jak powiedziano, przez pewne osoby muszą być wykorzystywane każdego dnia. Łatwość obsługi oznacza między innymi właściwe rozmieszczenie zaworów i elementów, do których można podłączyć nawet urządzenia medyczne. Cewnik na mocz powinien mieć określoną pojemność.