W mieście ludzie przeważnie parkują pod blokami, przy ulicach czy na płatnych parkingach. Nie ma tu możliwości na budowę garażu, tak jak to ma miejsce w przypadku domów jednorodzinnych, które maja sporo miejsca dookoła budynku.

Niedrogie garaże samochodowe

garaż podwójny blaszanyZdecydowana większość właścicieli samochodów woli je parkować w garażach niż zostawiać pod gołym niebem, gdyż to zawsze niesie ze sobą ryzyko. Przede wszystkim się to odnosi do uszkodzeń mechanicznych w wyniku działania osób trzecich lub zjawisk pogodowych. Co prawda garaże murowane są najlepsze, jednakże ich koszt jest bardzo wysoki, dlatego też sporo osób szuka tańszego rozwiązania, którym może być garaż podwójny blaszany. Z pozoru może się wydawać, że blacha nie będzie dobrym materiałem na garaż, jednakże nie jest to zwykła blacha, a wzmacniana i pokryta specjalną antykorozyjną powłoką, dzięki czemu nie pokryje się rdzą nawet po kilku latach użytkowania. Trzeba zaznaczyć, że garaż jest solidnie wykonany i jest w nim naprawdę sporo miejsca na dwa pojazdy i jeszcze pozostaje wystraczająco miejsca na regał czy zapasowe opony. Na pewno zaletą takiego modelu garażu jest możliwość postawienia w dowolnym miejscu, lekka konstrukcja i duża wytrzymałość. Blaszane garaże przeważnie nie maja okien, a jedynie podwójne drzwi, które można zamknąć na kłódkę. Popularne „blaszaki” w standardowej wersji nie są ocieplone, ale zawsze można wykonać stosowną izolację, dzięki czemu można w nim majsterkować zimą. Jest to na pewno dobra alternatywa murowanych garaży.

Jeżeli chodzi o cenę garaży, to z pewnością najtaniej wychodzą blaszane, ze względu na rodzaj i ilość materiałów wykorzystanych do ich budowy. Nie wymagają wykonywania fundamentów, a jedynie wyrównania powierzchni, na której będą ustawione.