Z roku na rok powstają coraz to nowocześniejsze samochody, które legitymują się dużo większą mocą, przy jednoczesnym stosunkowo niskim zużyciu paliwa. Takie osiągi silników spalinowych uzyskiwane są kosztem żywotności silnika. W chwili gdy któryś z podzespołów silnika ulegnie uszkodzeniu, to lepiej poddać go regeneracji, niż wymianie na nowy.

Proces regeneracji turbiny

regeneracja turbin samochodowychJednym z elementów samochodu, który dość często ulega zużyciu jest turbina. Wymiana turbiny na nową jest kosztowna, a ten sam efekt możemy uzyskać poddając regeneracji turbinę którą mamy. Regeneracja turbin samochodowych nie należy do najłatwiejszych czynności, więc regeneracje lepiej jest zlecić dobremu mechanikowi, który dysponuje odpowiednim sprzętem. Sam proces zaczynamy od wymontowania turbiny z samochodu. Następnie rozbieramy ją na części pierwsze. Obudowę możemy wyczyścić piaskarką, natomiast wszystkie części znajdujące się wewnątrz turbiny powinniśmy wyprać w pralce ultradźwiękowej, ponieważ piaskarka mogłaby uszkodzić poszczególne elementy. Po wyczyszczeniu wszystkiego turbina poddawana jest diagnozie. Następnie wszystkie uszkodzone elementy wymieniane są na nowe. Ostatnim krokiem jest złożenie wszystkiego w jedną całość. Podczas składania turbiny powinniśmy używać nowych uszczelek, bo inaczej cała praca nie przyniesie nam pożądanego efektu. Na tym etapie procesu regeneracji turbina jest jak nowa. Jeśli cała regeneracja została przeprowadzona poprawnie, to turbina powinna działać poprawnie bardzo długo.

Jeśli nie mamy żadnego zaufanego fachowca w swojej okolicy, który mógłby wykonać taką regenerację, to możemy całą sprawę załatwić zdalnie. Wystarczy że skontaktujemy się z jakąś firmą, która zajmuje się takimi naprawami, wyślemy im swoją turbinę pocztą i poczekamy na jej zwrot po regeneracji.