Skrzynia biegów w samochodzie jest jedną z części eksploatacyjną. Znaczy to, że podczas jazdy podzespoły skrzyni się zużywają. Żywotność skrzyni możemy wydłużyć poprzez poprawną zmianę biegów podczas jazdy, odpowiednio częstą zmianę oleju. Możemy dodatkowo stosować preparaty, które utrzymają wnętrze skrzyni w lepszym stanie.

Dłużej działająca skrzynia w samochodzie

dodatek do skrzyni biegówKażdy kto dba o swój samochód pod względem technicznym wymienia olej w skrzyni dostatecznie często, ale nie każdy wie o tym, że może zrobić coś jeszcze, aby skrzynia pracowała lepiej. Dodatek do skrzyni biegów w postaci preparatu regenerującego wnętrze skrzyni pozwala na wydłużenie poprawnego działania skrzyni nawet o czterdzieści procent. Dzięki temu kosztowna wizyta u mechanika znacznie się oddali. Będziemy mogli przejechać o czterdzieści procent więcej kilometrów bez potrzeby regeneracji skrzyni. Preparat wlewamy wraz z olejem, wystarczy że będziemy to robić przy każdej zmianie oleju w skrzyni. Najlepiej jest go wymieszać razem z olejem, a następnie wlać go do skrzyni. Preparat po zetknięciu z wysoką temperaturą, metalem i olejem tworzy powłokę, która przypomina ceramikę. Proces ten nazywany jest ceramizacją. W ten sposób wszystkie ubytki powstałe podczas eksploatacji skrzyni zostają uzupełnione przez preparat. Skrzynia pracuje ciszej, a także dużo lżej, ponieważ wszystko zaczyna działać gładko. Komfort jazdy się znacznie podnosi, odczujemy to już po pierwszych kilku kilometrach.

Tego typu preparaty są ogólnodostępne. Możemy je kupić w sklepach motoryzacyjnych, przez internet, a nawet na stacjach benzynowych. Koszt buteleczki preparatu, która wystarczy nam na dość długo, to zaledwie pięćdziesiąt złotych. Jest to dużo mniej, niż remont skrzyni biegów u mechanika.