Posadzka na balkonie jest bardzo narażone na niekorzystne oddziaływanie wilgoci. Może to doprowadzić nie tylko do utraty walorów wizualnych przez balkon, ale i do naruszenia jego konstrukcji nośnej. Dlatego też tak ważna jest jego odpowiednia hydroizolacja.

Jak właściwie odizolować balkon?

hydroizolacja polimocznikiem balkonuBalkony, podobnie jak na przykład tarasy, są integralna częścią budynku, ale w pełni narażoną na niekorzystne oddziaływanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Może to doprowadzić do utraty walorów wizualnych przez balkony, a nawet do naruszenia jego konstrukcji nośnej. Dlatego też większość profesjonalistów zaleca, aby wykonać odpowiedni zabieg zabezpieczający, taki jak hydroizolacja polimocznikiem balkonu. Polimocznik to substancja bardzo często wykorzystywana do izolacji, przede wszystkim ze względu na to, że po zaschnięciu tworzy on niezwykle odporną i wytrzymałą powłokę ochronną. Większość powłok ochronnych, używanych do hydroizolacji po jakimś czasie po prostu może się wytrzeć, co zmusza do często ponownego jej naniesienia. Powłoka ochronna z polimocznika zaś, nie tylko doskonale chroni przed wilgocią, ale także jest w pełni odporna na innego rodzaju czynniki. Takiej powłoki nie można wiec praktycznie uszkodzić w sposób mechaniczny, ale także nie robi na niej wrażenia kontakt z substancjami chemicznymi, nawet tymi o właściwościach żrących. Nie bez znaczenia jest także to, jak prosto aplikuje się powłokę hydroizolacyjną z polimocznika. Zazwyczaj nanosi się ją po prostu spryskując powierzchnie, które maja być odizolowane, a następnie odczekuje określoną ilość czasu potrzebna do wyschnięcia polimocznika. Taki sposób aplikacji ma taka zaletę, ze dzięki temu polimocznik może wniknąć w każde, najmniejsze nawet zagłębienie, a posadzka balkonu jest w stu procentach chroniona przed wilgocią, czego nie zapewnią innego rodzaju powłoki ochronne. Wszystko to sprawia, że obecnie polimocznik jest wykorzystywany najczęściej do hydroizolacji balkonów, tarasów i innych podobnego typu konstrukcji które nie są zadaszone.

Elementy konstrukcyjne, które są narażone na kontakt z wilgocią, musza być odpowiednio odizolowane. Zazwyczaj do zabezpieczania tych konstrukcji wykorzystuje się polimocznik. Powłoka ochronna z polimocznika jest bowiem najbardziej trwała i odporna, również na uszkodzenia mechaniczne.