Przede wszystkim musimy dowiedzieć się, że kosmetyki samochodowe to nie są tylko dwa produkty takie jak szampon do karoserii czy opon, ale mamy również inne dodatkowe produkty do felg oraz szyb, a także tapicerki. Żeby dopasować profesjonalne kosmetyki do naszego auta, to przede wszystkim powinniśmy je kupić u tego samego producenta co mamy samochód. Znajdziemy również uniwersalne i profesjonalne kosmetyki dostępne w wielu sklepach.

Który rodzaj kosmetyków do auta wybrać?

profesjonalne kosmetyki samochodoweNa początek warto ustalić, czy samochód nie posiada żadnego porysowania albo też uszkodzeń. Dobrze jest również przed używaniem kosmetyków samochodowych dokładnie umyć auto. Niektórzy właściciele aut potrzebują profesjonalne kosmetyki samochodowe do tego, aby poprawić widoczność w deszczowe dni. Możemy wymienić kilka kategorii różnych produktów do pielęgnacji auta i najczęściej używane są te do pielęgnacji elementów zewnętrznych. Najbardziej dbamy o karoserię oraz szyby, ale także o felgi, oraz opony. Niektórzy chcą poprawić widoczność zderzaków oraz listę a właściciele kabrioletów szczególnie dbają o dach samochodu. Wewnątrz pojazdu najczęściej dbamy o tapicerkę oraz wszystkie skóry, a także elementy plastikowe. Nie powinniśmy zapominać nigdy o przeczyszczeniu szyb od wewnątrz. Na rynku znajdziemy również specjalnie stworzone kosmetyki do pielęgnacji silnika. Zawsze musimy pamiętać, że nie istotne jest to, czy chcemy wystawić auto sprzedać, czy też po prostu chcemy wyczyścić samochód, ponieważ zawsze powinniśmy regularnie dbać o jego czyszczenie, a także woskowanie. Do tego używamy specjalnie dobranych kosmetyków, które sprawią, że nasze auto będzie czyste i lśniące. Kiedy mamy auto nowe w niewielkim przebiegu to zazwyczaj ma ono gładki lakier i nie musimy przez pewien okres czasu zajmować się pielęgnacją. Natomiast nadchodzi chwila, kiedy będzie trzeba po myciu samochodu nałożyć od razu lakier.

W przypadku Nawrócenia oraz jakikolwiek rejestr warto użyć dodatkowego środka, który spowoduje, że niedoskonałości zostaną zamaskowane. Najczęściej wykorzystuje się glinkę do osadu drogowego, a także pozostałościach po płynie z klocków hamulcowych. W przypadku dużych rysa warto korzystać z preparatu, który eliminuje nawet najgłębsze rysy i przywraca połysk, a także pogłębia kolor.