Odpowiedni rozmiar roweru może zapobiec problemom ze stopami i sztywności. Z tego powodu trzeba wziąć pod uwagę każdy element roweru, zanim zdecydujesz, który z nich jest ostateczny. Te komponenty obejmują rozmiar ramki, siodło, pozycja pedału i wysokość kierownicy. Pierwszym krokiem jest wykonanie pomiarów ciała, zaczynając od pomiaru w kroku. Chcemy, aby nogi były w pełni wyprostowane z lekkim ugięciem w kolanach, aby uzyskać wygodną pozycję do jazdy. Dlatego pomiar wysokości siodełka i pedału jest ważny, aby wykonać ruch w dół bez ranienia stopy lub kolan.

Rower turystyczny to idealna propozycja dla każdego

rowery turystyczne krossNastępną rzeczą do zrobienia jest regulacja kąta siedziska. Większość rowerzystów górskich i hybrydowych chce, aby siedzenia były ustawione równolegle do podłoża, aby zapewnić lepszą postawę i wyprostowaną tylną pozycję. Pozycja siedziska z przodu do tyłu zapobiega bólom nakolanników, ramion i karku. Wiele rowerów ma kierownicę o regulowanej wysokości, ale w przypadku rowerów o stałej konstrukcji musisz określić swoje odpowiednie dopasowanie. Rowery ze stałą kierownicą są znacznie mocniejsze niż te z regulacją. Ale jeśli mamy więcej niż jedną osobę na rowerze, ta druga z pewnością zadziała. Kierownica powinna znajdować się na tej samej wysokości co siedzenie. Dzięki temu uzyskuje się dobrą pozycję do jazdy bez powodowania nieprawidłowego zgięcia pleców podczas pochylania się do przodu. Ten pomiar odnosi się do profesjonalnych rowerzystów podczas wyścigów lub wycieczek przygodowych. Ale dla zwykłych rowerzystów kierownica musi sięgać nieco wyżej niż siodełko. Zależy to od rodzaju roweru, który otrzymamy. Istnieje wiele tabel rozmiarów ram, do których możesz przejrzeć po określeniu idealnego rozmiaru roweru. A jeśli potrzebujemy czegoś, co pomoże obliczyć rozmiar ramy roweru , takie narzędzia znajdziemy również w Internecie. Na pewno rowery turystyczne kross to jedne z lepszych możliwości. 

Krótko mówiąc, kiedy już zdecydujemy, z jakim typem roweru najbardziej odpowiada, określenie dopasowania jest łatwe. Każda część roweru, począwszy od siodełka i kierownicy, a skończywszy na pedale, ma znaczenie. Stanie nad rowerem i pomiary na oko nie wystarczą. Rower turystyczny to idealna propozycja dla każdego i faktycznie warto jest zwrócić na to szczególną uwagę.