Posiadanie motoru łączy się z nie tylko z dużą odpowiedzialnością, ale także z odpowiednią ochroną. Jeśli nie posiadamy garażu i zostawiamy go na zewnątrz szybko może ulec zniszczeniu. W takim wypadku dobrym rozwiązaniem może być kupno pokrowca, który pomoże nam ochronić cały motor, a przede wszystkim najbardziej odkryte elementy, takie jak siodełko, czy chociażby zbiornik paliwa.

Rodzaje pokrowców

całoroczny pokrowiec na motorNa rynku dostępne są różne rodzaje pokrowców, które wykonywane są z największą starannością, tak by ochronić motory nie tylko podczas zimy, ale również lata, kiedy są często używane. Jedne z najpopularniejszych pokrowców wykonywane są z poliestru, który jest dość grubym materiałem, co pozwala nam na używanie ich przed wiele lat, a nie tylko podczas jednego sezonu. Ważne jest by nie tylko dopasować je do wymiarów motoru, ale też do wielkości naszego plecaka, czy schowka gdzie będą przechowywane. Zazwyczaj są wyposażone w ściągacz, który znajduje się na dole i klamrę, która pomaga w dokładnym umieszczeniu pokrowca. Z przodu znajdziemy otwory, przez które będziemy mogli włożyć łańcuch, bądź inne zabezpieczenie przed kradzieżą. Oczywiście najczęściej dostaniemy całoroczny pokrowiec na motor, którego rozmiary będą określane literami M, L, XL, czy XXL. Każdy z nich jest oczywiście wodoodporny i dobrze przepuszcza powietrze. Jeśli nie jesteśmy pewni, który pokrowiec będzie optymalny dla naszego jednośladu, warto wybrać się do mechanika, czy też sprzedawcy, u którego kupiliśmy motor. Z pewnością będą oni doskonale wiedzieć, co dla naszego sprzętu jest najlepsze. Na rynku dostaniemy również pokrowce, które będą wyposażone w metalowy stelaż, który rozkładamy i dopiero na niego zakładamy materiał, który chroni nasz motor. Ważne jest to, że tworzywo nie dotyka żadnego elementu i w ten sposób możemy uniknąć niechcianego przymarzania. Ponadto taki stelaż można rozłożyć na jezdni, ale też na trawniku, ponieważ posiada specjalne szpilki, które można wbić w podłoże.

Kupno odpowiedniego pokrowca nie tylko do motoru, ale też samochodu łączy się z ciężkim wyborem. W związku z tym warto zapoznać się ze wszystkimi ofertami, które są dostępne na rynku. Pozwoli to nam na lepszą selekcję i dobranie odpowiedniego modelu do naszego jednośladu, który ochroni go przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi.