Myślę, że nie ma osoby, która nie słyszałaby o leczniczych właściwościach suszu konopnego. Nie bez powodu stał się on tak bardzo popularny. Okazuje się, że niezależne ośrodki badawcze są zgodne co do tego, że w konopiach siewnych są związki aktywne, zwane kanabidiolami, które mają określone właściwości lecznicze. Związki te, w skrócie CBD, mają udowodniony szereg właściwości, dzięki czemu coraz częściej wykorzystywane są w leczeniu różnych dolegliwości.

Właściwości wysokiej jakości suszu konopnego

naturalny susz konopnyKanabidiole wykazują przede wszystkim silne działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Z tego też powodu chętnie wykorzystywane są w leczeniu różnego rodzaju stanów zapalnych kości i stawów, a także w dolegliwościach na tle zapalnym ze strony przewodu pokarmowego. Warto wiedzieć, że dobre efekty uzyskuje się również w przypadku leczenia stwardnienia rozsianego, padaczki, czy też w nowotworach. Naturalny susz konopny wykazuje bowiem silne działanie przeciwnowotworowe, które może okazać się doskonałym wsparciem klasycznej farmakoterapii antynowotworowej. Okazuje się, że kanabidiole hamują proces onkogenezy, a wiec powstawania nowych komórek nowotworowych, a także hamują transformację zdrowych komórek naszego organizmu w komórki nowotworowe. Dzięki temu nie pozwalają na rozwój nowotworu, zatrzymują postęp choroby, a także nie dopuszczają do powstawania przerzutów. Susz konopny zażywa się w waporyzatorach, które kupuje się wraz z suszem. Obecnie susz możemy kupić w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych. Warto jednak wiedzieć, że sklepy internetowe oferują często susz w znacznie niższej cenie, niż sklepy stacjonarne. Pozwala to nieco zaoszczędzić i sprawia, że oszczędzamy również swój czas. Dobrze jest jednak wiedzieć, czym się kierować wybierając odpowiedni susz.

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na jego charakterystykę. Każdy susz ma określoną zawartość kanabinodioli oraz THC. Im więcej tych pierwszych, a mniej tych drugich, tym lepszy jakościowo susz uzyskujemy. Warto także wiedzieć, że producenci leczniczej marihuany mogą starać się o specjalne certyfikaty, które potwierdzają jakość oferowanych przez nich produktów. Warto jest sprawdzić, czy wybrany przez nas susz je posiada. Dzięki temu mamy pewność, że produkt jest wysokiej jakości.