Skomplikowany proces rozpoczęcia upadłości naszej firmy może okazać się jedynym skutecznym sposobem na to, żeby nasza firma nie stała się przyczyną ogromnych długów oraz problemów finansowych. W takich sytuacjach uda się nam wyjść z tarapatów, gdy szybko zlikwidujemy generującą straty działalność. W tym celu musi jednak zgodzić się na to odpowiedni sąd.

Firma jednoosobowa może skutecznie ogłosić upadłość

ogłoszenie upadłości firmy jednoosobowejProces likwidacji można rozpocząć wtedy, gdy ogłosimy upadłość naszej firmy. Dzieje się to w prosty i szybki sposób, cały proces trwa zaledwie kilka tygodni od złożenia wniosku, przez jego analizę, aż po wyznaczenie odpowiedniego syndyka, który będzie w stanie skutecznie nas poprowadzić przez te działania. Nasza firma zostanie zawieszona, a później cały jej majątek zostanie sprzedany przez syndyka osobom, które będą zainteresowane jego zakupem. Mogą być to wierzyciele, lecz będą musieli za to zapłacić. Jeżeli interesuje nas ogłoszenie upadłości firmy jednoosobowej to warto jak najszybciej złożyć wniosek do sądu. Sędzia przebada dokładnie wszystkie okoliczności naszej niewypłacalności i podejmie odpowiednią decyzję. Przepisy prawne chronią w tym przypadku wierzycieli, ale dają też wiele możliwości dłużnikowi, który będzie w stanie dzięki temu skutecznie poradzić sobie z licznymi kwestiami, które będą podnoszone w trakcie takiej rozprawy, jak ugoda czy restrukturyzacja.

Sprzedaż całego majątku naszej firmy, nawet gdy jest niewielka, często jest w stanie w całości pokryć nasze zadłużenie. Nie będziemy jednak musieli liczyć się z tak dużymi odsetkami, gdy cały proces będzie przebiegał zgodnie z zastosowanymi przepisami, które wykreślą naszą firmę z odpowiednich rejestrów oraz sprawią, że nie będzie ona mogła podejmować już decyzji prawnych.