Wielu z nas posiada maszyny do szycia, z których niekoniecznie potrafimy w pełni korzystać. Jeśli nie mamy w rodzinie osoby, która może pomóc nam w nauce, dobrym rozwiązaniem może być kurs szycia. Nie tylko pomoże on nam opanować wszystkie elementy urządzenia, ale również po pewnym czasie będziemy w stanie, nie tylko naprawiać drobne niedociągnięcia w ubraniach, ale również uszyć coś sami.

Czy wszywanie suwaków jest trudne?

taśmy suwakoweBiorąc udział w kursie szycia przede wszystkim powinniśmy uzbroić się w cierpliwość. Nic nie przychodzi łatwo, a szczególnie tworzenie ubrań. Powinniśmy nastawić się, że na samym początku zaczniemy od najprostszych rzeczy, czyli na przykład od szycia woreczków. W kolejne dni przejdziemy już do szycia kosmetyczek, czy toreb. Wtedy również zaczyna się coś o wiele trudniejszego niż tylko złączenie ze sobą za pomocą nici dwóch kawałków materiału. Musimy nauczyć się wszywać zamki. Jest to dość trudne wyzwanie, ponieważ trzeb najpierw zorientować się jakie suwaki są dostępne na rynku. Tych mamy sporo, ponieważ możemy wymienić plastikowe i metalowe, a każdy z nich będzie zapinał się inaczej. Oczywiście najważniejsze w tym wszystkim są taśmy suwakowe. Muszą one pasować do wybranej torby, spodni, czy sukienki. Kiedy zdecydujemy się na zły kolor, czy materiał nie będziemy mogli poprawnie ich wszyć. Obecnie na rynku znajduje się bardzo dużo zamków, które możemy dobrać odpowiednio do naszych potrzeb. Kupimy takie, które będziemy mogli wszyć i nie będzie ich w ogóle widać, takie które będą miały wbudowaną specjalną ochronę by się nie rozpinały, jak chociażby te w naszych spodniach, i wiele innych. Jeśli nie potrafimy dobrać zamka do materiału najlepiej jest wybrać się do doświadczonej krawcowej, lub właśnie na wspomniany kurs szycia. Nie tylko dowiemy się wtedy teoretycznych rzeczy, ale również tych praktycznych. Po takiej wizycie powinniśmy poradzić sobie w uszyciu wszystkiego.

Uczęszczając na kurs szycia należy nastawić się, że nie nauczymy się wszystkiego w jeden tydzień. Tak samo jak w innych rzeczach musimy się cały czas szkolić, znać wszystkie nowości i ćwiczyć. Tak by nic nie sprawiało nam problemu. Jednak musimy pamiętać, by wszystko sprawiało nam radość. Zmuszanie się do szycia nie będzie dobre i z pewnością nie przyniesie nam pożądanych korzyści.