• Post author:
  • Post category:Usługi

Konie to piękne i majestatyczne zwierzęta. Odpowiednio odżywiane i pielęgnowane mogą towarzyszyć nam długie lata. Ważne jest aby odpowiednio je pielęgnować aby mogły żyć w zdrowiu i dobrej kondycji. Konie dożywają nawet trzydziestu lat dlatego warto od samego początku zadbać o te zwierzęta.

Suplementy dla starszych wierzchowców

witaminy dla koni starszychKonie, choć są zwierzętami postawnymi mają bardzo delikatny układ pokarmowy. Zła dieta bardzo szybko odbija się na ich zdrowiu i potrafi bardzo wpłynąć na jakość życia zwierzęcia. Wiadomo, że każdy koń wymaga indywidualnego podejścia. Konie tak jak i ludzie mogą chorować na wiele chorób. Szczególnie należy przyglądać się wierzchowcom, które mają już swoje lata. Zwierzęta takie przez złą dietę mogą zacząć szybko tracić na wadze. Poza tym szybko mogą pojawić się również problemy z sierścią, kopytami czy stawami. Źle zbilansowana dieta nie jest w stanie zapewnić wszystkich składników odżywczych. Minerałów czy witamin. Bez nich koń senior szybko może przestać być aktywny i zacząć chorować na różne choroby. Ważne jest aby wybrać odpowiednie witaminy dla koni starszych. Jeśli zauważymy, że nasze zwierzę przestaje być aktywne warto przyjrzeć się jego diecie. Możliwe, że jest zbyt uboga w niektóre składniki. Konie starsze potrzebują odpowiednio zbilansowanej diety, gdyż nie przyswajają już składników odżywczych jak młode osobniki. Najlepiej jest zapewnić zwierzęciu dobrą jakościowo paszę, która wzbogacana jest różnego rodzaju składnikami. Starsze osobniki mają zwiększone zapotrzebowanie na suplementy i składniki odżywcze. Jeśli nie karmimy konia pełnorejowymi karmami warto zainwestować w dobre suplementy.

Niestety procesy starzenia nie są do zatrzymania. Jednak przez odpowiednią dietę bogatą w składniki odżywcze da się proces ten spowolnić. Im lepsza i bogatsza karma dla naszego seniora, tym lepsza jego forma i jakość życia. Starość u konia nie musi koniecznie oznaczać apatii i problemów z utrzymaniem wagi.