Kilka miesięcy temu odziedziczyłam w spadku po zmarłej prababci mieszkanie w wiekowej już kamienicy, do którego jednak zdecydowałam się wprowadzić wraz z mężem. Niestety po zaledwie kilku tygodniach mieszkania w nowym domu zalaliśmy sąsiada. Sytuacja ta zmotywowała nas do przyspieszenia planowanego, gruntownego remontu. Pomysł ten okazał się bardzo udany, okazało się bowiem, że nasze instalacje wodno-kanalizacyjne wymagają pilnego zmodernizowania. 

Instalacja wodno-kanalizacyjna – serce domu

instalacje wod kanWraz z mężem zdecydowaliśmy się na wynajęcie sprawdzonego specjalisty z polecenia rodziny, który miał zająć się modernizacją naszych przewodów wodno-kanalizacyjnych. Pan Mariusz przyjechał do nas następnego dnia, w celu wstępnego oszacowania potencjalnych uszkodzeń. Za pomocą specjalistycznych, zaawansowanych technologicznie urządzeń, które zaopatrzone były w małe kamerki pozwalające na odtworzenie niewidocznego gołym okiem wnętrza rur, wynajęty przez nas specjalista bardzo szybko ustalił przyczynę awarii. Okazało się, że będziemy musieli wymienić nasze instalacje wod kan, ale da się to zrobić szybko i tanio. Dzięki zamontowanym na sprzęcie kamerką mogliśmy zobaczyć wnętrze naszych przewodów. Specjalista szybko ustalił źródło usterki i opracował pożądany plan naprawczy. Pan Mariusz wytłumaczył nam, że przewody wodno-kanalizacyjne wykonane są z żeliwa, które z biegiem lat zużywa się i wymaga wymiany. Ostatecznie zdecydowaliśmy się wymienić praktycznie wszystkie przewody na nowe i decyzja ta z perspektywy czasu okazała się strzałem w dziesiątkę. O dziwo tak gruntowna usługa nie nadwyrężyła zbyt mocno naszego domowego budżetu, w efekcie czego mogliśmy sobie również pozwolić na późniejszy, znacznie bardziej przyziemny remont nowego mieszkania. Zmiana instalacji wod-kan trwała niespełna tydzień, a nasz specjalista informował nas systematycznie o wszystkich postępach podczas pracy. Nasz system wodno-kanalizacyjny działał bez zarzutu, wykonany był bowiem z wysokiej jakości materiałów, które zostały odpowiednio zamontowane. 

Po tygodniu mogliśmy się więc już cieszyć całkowicie nową, unowocześnioną instalacją wodno-kanalizacyjną, której przewody wykonane były z wysokiej klasy żelaza. Pan Mariusz zapewnił nas o tym, że nasza nowa instalacja powinna posłużyć nam bardzo wiele lat, jednak profilaktycznie warto systematycznie sprawdzać jej stan techniczny. Przeglądy te przyspieszą bowiem proces wykrywania niepożądanych usterek, które prowadzić mogą m.in. do zalania mieszkania sąsiadów.