Zwierzęta domowe narażone są na atak pasożytów za każdym razem kiedy znajdują się na dworze. Dawnej kleszcze występowały głównie w lasach, niestety teraz kleszcz może pojawić się nawet na trawie w ogródku koło domu. Dlatego jeżeli posiadamy kota wychodzącego należy zapewnić mu ochronę przeciw kleszczom oraz innym pasożytom. W sklepach zoologicznych dostępne są różne preparaty walczące z pasożytami – kilka z nich jest naprawdę wartych uwagi.

Przed kleszczami chronią kota różne preparaty

świetna ochrona przeciw kleszczom dla kotaJest wiele sposobów na walkę z pasożytami u zwierząt domowych. Koty, które wychodzą z domu mogą zostać zaatakowane przez kleszcze, które z roku na rok stają się coraz bardziej niebezpieczne. Bardzo popularnym sposobem na walkę z kleszczami u psów jest obroża, natomiast w przypadku kotów nie jest ona do końca bezpieczna. Koty wychodzące nie powinny nosić obroży, ponieważ mogą się nią o coś zahaczyć. Można postawić na szampon – wystarczy tylko nastawić się na kąpanie kota co jakieś dwa tygodnie. Na pewno świetna ochrona przeciw kleszczom dla kota to też na tabletki. W ich przypadku konsultacja z weterynarzem jest obowiązkowa – kotom najczęściej podaje się najczęściej leki do ustne dla małych psów, a więc musimy dowiedzieć się od lekarza weterynarii, czy możemy podać naszemu zwierzęciu taki rodzaj ochrony przed kleszczami. Popularnym sposobem są również krople. Jest to produkt, który nakładamy kotu na kark, w miejscu do którego nie może sięgnąć pyszczkiem. Jest to sposób bardzo skuteczny, trzeba tylko uważać jeżeli mamy inne zwierzęta albo dzieci w domu. Przez jakiś czas po wkropleniu produktu na kark kota, należy pilnować by nikt nie dotknął jego skóry, ponieważ byłoby to bardzo niebezpieczne.

Koty tak samo jak psy należy chronić przed pasożytami. Choć na rynku dostępnych jest wiele produktów, które są świetną ochroną przeciw kleszczom dla kota, to najlepiej przed zakupem jednego z nich, skonsultować się z lekarzem weterynarii. W przypadku kropli albo tabletek ilość produktu dobiera się najczęściej do wieku oraz wagi kota, więc lepiej żeby to, jak dokładnie podać preparat doradził nam ktoś, kto się na tym zna. Dzięki temu będziemy pewni, że nasz zwierzak będzie dobrze chroniony przed pasożytami, a jego zdrowie nie będzie zagrożone.