Jednym z niezwykle istotnych miejsc w naszym domu jest poddasze. Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego jak duży wpływ ma poddasze na temperaturę powietrza w naszym domu. Chodzi oczywiście o podłogę na poddaszu, która bez odpowiednio dobranej izolacji może łatwo wchłaniać i odprowadzać ciepłe powietrze z wnętrza naszego domu. 

Sprawdzone izolacje pianką PUR

izolacje natryskowePrzez długie lata do ocieplania stosowano głównie styropian. Wiele osób postanawiało zamienić go na wełnę mineralną, która używana była głównie do ocieplania powierzchni płaskich. Obecnie dużą popularnością cieszą się izolacje natryskowe z użyciem pianki poliuretanowej. Ten typ pianki zwany jest potocznie pianką PUR. W zasadzie jedynym minusem dotyczącym tego materiału jest to, że nie możemy nałożyć go samodzielnie. Takimi czynnościami zajmują się specjalne firmy, które posiadają odpowiedni sprzęt do wykonywania natrysku. Poza tym drobnym minusem pianka ta wyróżnia się samymi plusami. Stosowanie takiej pianki może zapewnić nam zdecydowaną poprawę w kwestii zatrzymywania ciepła we wnętrzu naszego domu. Pianka poliuretanowa doskonale przylega do powierzchni, na którą jest nakładana. Ma to wielkie znaczenie dla osób pragnących ocieplić powierzchnie pionowe. Pianka PUR uwalniana jest pod bardzo dużym ciśnieniem i chwilę po uwolnieniu zastyga tworząc pewnego rodzaju skorupę. Pianka ta może być porównana do pianki montażowej ale w przypadku pianki PUR nie dochodzi do tak dużego rozprężenia. 

Stosowanie pianki poliuretanowej jest szczególnie popularne wśród osób, które mają problem z uciekaniem ciepłego powietrza przez poddasze. W tych miejscach w naszym domu możemy stosować izolacje natryskowe zarówno na podłodze poddasza jak również na krokwiach. Dzięki takim rozwiązaniom nasz dom będzie naprawdę dobrze ocieplony.