W gabinetach kosmetycznych wykonywane są zabiegi depilacji laserowej. Coraz częściej wypierają tradycyjne metody usuwania owłosienia za pomocą past i wosków. Lasery umożliwiają trwałe usuwanie włosów z wszystkich obszarów ciała, nawet tych trudno dostępnych i bardzo wrażliwych. Niebywałą popularnością cieszą się urządzenia amerykańskiej marki Lumenis, która jest czołowym producentem laserów diodowych.

Lasery diodowe marki Lumenis

lightsheer desireInnowacyjne urządzenia laserowe stosowane są od wielu lat w polskich gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej. Dzięki swoim właściwościom umożliwiają trwałe usuwanie owłosienia już w kilku zabiegach. Najczęściej wykorzystywane są lasery Lightsheer Desire, który wyposażone są w dwie niezależne i wymienne głowice oraz system chłodzący. Laser pozwala na przeprowadzenie zabiegu depilacji w szybki i bezbolesny sposób bez uczucia dyskomfortu. Dzięki dwóm głowicom zabiegowym istnieje możliwość dostosowania parametrów do części ciała. Większa umożliwia szybką depilację na dużych obszarach ciała, natomiast zmniejsza dociera do intymnych i trudniej dostępnych miejsc. Każda z głowic dodatkowo wyposażona jest w system podciśnienia vacum oraz chłodzenie. Wszystko to sprawia, że zabiegi przeprowadzane są sprawnie i szybko. W jednej sesji zabiegowej usuwanych jest około 30% owłosienia. Wiązka światła emitowana przez laser skupia się na barwniku znajdującym się w mieszku włosowym. Najintensywniej na działanie lasera reagują włosy znajdujące się w pierwszej fazie wzrostu, dlatego w celu uzyskania pełnego efektu depilacji należy wykonać serię od trzech do pięciu zabiegów w odstępach kilkutygodniowych. Podczas zabiegu nie wymagane jest znieczulenie, a działanie lasera skupia się wyłącznie na płytkich warstwach skóry. Wiązka nie przenika w tkanki głębsze i nie zagraża pozostałym organom. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić delikatne zaczerwienienie.

Należy również pamiętać, aby odpowiednio pielęgnować skórę. Wiele gabinetów kosmetycznych przed pierwszym zabiegiem stosuje tak zwane próby laserowe. Umożliwiają dobranie odpowiednich parametrów urządzenia do fototypu skóry i osiągnięcia jak najlepszego efektu depilacji. Warto również skorzystać z porady i konsultacji specjalisty przed zabiegiem. Laser diodowy Lightsheer umożliwia skuteczne i trwałe usuwanie zbędnego owłosienia.