Normalnym jest, iż od czasu do czasu chcemy coś zmienić w naszej przestrzeni prywatnej. Mimo to nie warto od razu zmieniać wszystkich mebli, gdyż z łatwością możemy je odmalować. Na rynku istnieje marka prowadzona przez Annie Sloan, a jej topowym produktem jest farba kredowa, dzięki której perfekcyjnie odmalujemy nasze meble.

Najlepsze farby kredowe do mebli

farby kredowe annie sloanWydawałoby się, iż odmalowanie drewnianych mebli zajmuje wiele czasu. Oczywiście, jeśli szlifujemy je i bejcujemy jest to prawdą. Mimo to farby kredowe Annie Sloan są tak stworzone, iż możemy ominąć te kroki. Aby poprawnie odmalować nasz mebel musimy przygotować przestrzeń pracy, zdjąć elementy metalowe z niego, a także przetrzeć delikatnym środkiem chemicznym. Farbę w pojemniku mieszkamy i nakładamy pierwszą warstwę, pozostawiamy do wyschnięcia i ponawiamy etap nakładania barwnika. Niezbędne jest odczekanie odpowiedniej ilości czasu, aby farba była całkiem sucha, jednak nie powinno zająć to dużo czasu. Teraz musimy mebel wywoskować. Robimy to za pomocą niestrzępiącego się materiału. Pewnymi ruchami, regularnie zmieniając miejsca. Na końcu świeżą szmatką wycieramy nadmiar wosku. Jest to banalnie proste jak możemy zauważyć. Po tym etapie mebel jest zdatny do używania, jednak przez około dwa tygodnie wosk będzie się utwardzać. Dlatego uważajmy, aby nie zrobić w nim niechcianych wgnieceń. W ten sposób nasze meble będą bardzo ładne.

Jeśli chcemy, aby nasz dom miał świeży wygląd warto pomyśleć o odmalowaniu mebli z farbą od Annie Sloan. Są to farby proste w obsłudze, przy których nie musimy szlifować ani bejcować drewnianych powierzchni. To praca szybka i bardzo satysfakcjonująca. Dzięki temu zaoszczędzimy pieniądze, a także sprawimy, iż nasz dom znów będzie wyglądać inaczej.