Systemy przenośników taśmowych to jedna z najbardziej wydajnych metod transportu produktów w magazynie. To sprawdzony sposób na zmniejszenie nakładu pracy, a jednocześnie obniżenie kosztów funkcjonowania Twojego magazynu. Mogą być używane do przesuwania obiektów małych lub dużych, ciężkich lub lekkich.

Historia taśm przenośnikowych sięga XVII wieku

taśmy przenośnikoweSą również bardzo wygodne, biorąc pod uwagę różne rodzaje opakowań produktów; mogą przenosić produkty w kartonach, pojemnikach plastikowych, drewnianych lub metalowych, a nawet w plastikowych torbach. Istnieją lekkie i ciężkie przenośniki taśmowe. Istnieją również pasy z wbudowanym systemem podporowym, które pomagają przenosić ciężkie przedmioty bez uszkodzenia taśmy, a także zapobiegają zużyciu i uszkodzeniu przez uderzenia ciężkich przedmiotów spadających na taśmociąg. Historia taśm przenośnikowych sięga drugiej połowy XVII wieku. Od tamtej pory taśmy przenośnikowe są nieuniknioną częścią transportu materiałów. Ale dopiero w 1795 roku taśmy przenośnikowe stały się popularnym środkiem transportu materiałów sypkich. Początkowo przenośniki taśmowe były używane tylko do przenoszenia worków z ziarnem na krótkie odległości. System przenośnika taśmowego i praca były na początku dość proste. System przenośników taśmowych miał płaskie drewniane łóżko i taśmę, która poruszała się po drewnianym łóżku. Wcześniej taśmy przenośnikowe wykonywano ze skóry, płótna lub gumy. Ten prymitywny system przenośników taśmowych był bardzo popularny do przenoszenia dużych przedmiotów z jednego miejsca do drugiego. Na początku XX wieku zastosowanie taśm przenośnikowych stało się szersze. Hymle Goddard z Logan Company jako pierwszy otrzymał patent na przenośnik rolkowy w 1908 r. Branża przenośników rolkowych nie prosperowała. Kilka lat później, w 1919 roku, w produkcji samochodów zastosowano przenośniki z napędem i wolne. W ten sposób przenośniki taśmowe stały się popularnymi narzędziami do przenoszenia ciężkich i dużych towarów w fabrykach. W latach dwudziestych XX wieku przenośniki taśmowe były powszechne, a także przeszły ogromne zmiany. Taśmy przenośnikowe były używane w kopalniach węgla do przeładunku węgla przez ponad 8 km i zostały wykonane z warstw bawełny i gumy.

Najdłuższy obecnie używany przenośnik taśmowy ma 60 mil długości i znajduje się w kopalniach fosforanu Sahary Zachodniej. Jednym z punktów zwrotnych w historii przenośników taśmowych było wprowadzenie syntetycznych taśm przenośnikowych.