Na wyposażeniu każdego domu znajduje się pralka, której użycie wymaga sięgnięcia po właściwie dobrane środki piorące. Powinny one nie tylko skutecznie usuwać wszelkie plamy i zanieczyszczenia, ale też nadawać tkaninom piękny zapach bez uszczerbku na ich jakości. Czasem jednak proszek do prania może uczulać. Na co wówczas należy zwrócić uwagę?

Środki piorące w sklepach online i stacjonarnych

środki piorące w sklepie onlinePółki sklepowe uginają się pod ciężarem rozmaitych proszków, płynów w postaci koncentratu lub żelu i kapsułek do prania. Przeznaczone są do prania tkanin kolorowych i białych. Mogą wyróżniać się na tle innych pięknym zapachem, czasem też nadają ubraniom miękkości. Nie zawsze jednak okazują się być delikatne dla skóry, zwłaszcza bardzo wrażliwej. To z tego powodu ubranka dla noworodków i małych dzieci zaleca się prać w preparatach hipoalergicznych. Najczęściej nie zawierają one substancji zapachowych, fosforanów, aktywatorów TAED czy sztucznych barwników. Zmiękczają też ubranka, czyniąc je bardziej przyjaznymi dla skóry. Hipoalergiczne środki piorące w sklepie online występują najczęściej w nieco bogatszej ofercie. Warto też właśnie w tej formie robić zakupy drogeryjne, bo nie tylko oszczędzają nasz czas, ale też pomagają uniknąć dźwigania zakupionych produktów. W sklepach online można znaleźć szeroki wybór proszków oraz płynów do prania ręcznego i automatycznego. Są wśród nich produkty hipoalergiczne, które nie podrażniają skóry i nie wywołują podrażnień. U osób z chorobami dermatologicznymi w chwili zaostrzenia schorzenia do prania ubrań lepiej też używać płatków mydlanych. Są naturalne, bardzo delikatne i łagodne dla skóry. Gdy dolegliwości ustąpią, można ponownie wrócić do stosowania tradycyjnych płynów i proszków przeznaczonych dla alergików. Te powinny być używane również do prania ubranek dla noworodków jeszcze przed ich pierwszym ubraniem.

Hipoalergiczne proszki i innego rodzaju środki piorące są dziś łatwo dostępne. Z roku na rok rośnie liczba osób, u których konwencjonalne kosmetyki i detergenty wywołują objawy uczulenia: swędzenie skóry, jej zaczerwienienie i podrażnienie. Można ich uniknąć, stosując bardzo delikatnie proszki do prania oraz płyny do płukania (te w wielu przypadkach są zbędne). Stanowią również podstawowy element wyprawki noworodka.