Sztuka budowlana wymaga od fachowców nią się zajmujących wybitnej znajomości prawa budowlanego oraz najnowszych trendów. Pracując w budownictwie trzeba cały czas uczyć się o nowych materiałach i nowych technikach, które są wykorzystywane podczas budowania budynków, zarówno użytecznych jak i mieszkalnych.

Hydroizolacje fundamentów mogą być pionowe lub poziome

hydroizolacja pionowa fundamentówJuż od samego początku, od etapu wylewania fundamentów, trzeba dostosować się do najnowszych wymagań, które dotyczą izolowania tych elementów konstrukcyjnych, na których opiera się cały budynek. izolacja może chronić przed jednym z dwóch czynników. Pierwszy z nich to utrata ciepła, a drugi to woda. Jej spore zapasy znajdują się pod naszym domem, a więc musimy chronić się przed nimi. Gdy suche fundamenty znajdują się w wilgotnej wodzie, działają jak gąbka, która wysysa wilgoć i wchłania ją, a następnie oddaje do góry, do ścian, aż do stropu. W takiej sytuacji nasz dom może się nawet zawalić, dlatego konieczna będzie odpowiednia hydroizolacja fundamentów, zarówno o orientacji pionowej jak i poziomej. Skuteczna hydroizolacja pionowa fundamentów w naszym domu zapewni nam wysoki komfort eksploatacji tego budynku w nadchodzących dekadach. Będziemy mogli spokojnie przekazać go naszym dzieciom, a one swoim, bez obaw, że coś pójdzie nie tak i pewnego dnia dom runie im na głowy. To zaleta dobrej izolacji od wody.

Materiałów, których w tym celu można użyć, jest tak dużo, że nie sposób w trzech słowach opisać ich wszystkich. Najpierw jednak trzeba wykonać odpowiednie badania geotechniczne gruntu, aby wiedzieć, jakiego rodzaju izolacja będzie nam potrzebna oraz jak dużo musimy w to zainwestować. Od tej wiedzy dużo zależy, ponieważ rodzaje zagrożenia spowodowanego wodą w gruncie mogą być różne.