Znane od lat rębaki cieszą się coraz większą popularnością w Polsce, a wzrost zainteresowania tymi urządzeniami wynika z możliwości dodatkowego zarobkowania. Świadczenie usług pielęgnacji zieleni wymaga specjalistycznych urządzeń dzięki którym wykonanie zlecenia staje się znacznie prostsze. Rębaki przetwarzają wszelkie odpady drzewne na zrębki wykorzystywane do produkcji ekologicznego opału oraz w branży ogrodniczej.

Uniwersalne rozdrabniacze do drewna

rębak do gałęzi spalinowyOdnoszenie korzyści finansowych przez firmy dysponujące rębakami to jedna strona medalu. Bardzo ważnym aspektem jest maksymalne wykorzystanie pozyskanego materiału drzewnego poprzez zagospodarowanie odpadów drzewnych. Przedsiębiorcy oraz odbiorcy indywidualni mają do dyspozycji bardzo szeroką ofertę na rębaki przedstawianą przez licznych producentów. Jednym z najchętniej wybieranych urządzeń jest rębak do gałęzi spalinowy występujący w licznych odmianach o bardzo zróżnicowanych parametrach roboczych. Główną zaletą rębaków spalinowych jest możliwość ich użycia w dowolnym miejscu ze względu na niezależność źródła napędu. W przypadku rębaków elektrycznych lub ciągnikowych nie możemy mówić o tak dużej niezależności. Rębak spalinowy składa się z leja podawczego, którym wprowadza się materiał do zrębkowania. W nowoczesnych rębakach jest on szeroki co umożliwia podanie rozłożystych konarów. Następnym podzespołem jest mechanizm tnący będący sercem urządzenia. Wyróżniamy mechanizm tarczowy lub bębnowy w zależności od jego budowy. Na tarczach stalowych lub bębnach umieszczone są bardzo trwałe noże tnące, a na obudowie jeden przeciw nóż. Pracę rębaka umożliwia jednostka napędowa, którą są nowoczesne, mocne silniki spalinowe. Do wyrzutu zrębków służy blaszane ramię z możliwością obrotu w nowoczesnych konstrukcjach. Rębaki spalinowe oferowane obecnie przez producentów to maszyny bardzo solidne, wykonane z najlepszych materiałów. Gwarantuje to bezpieczną i wydajną pracę. 

Wykonywanie zleceń wiąże się z koniecznością pracy w terenie. Producenci chcąc stworzyć jak najbardziej funkcjonalne urządzenia postanowili umieszczać je na podwoziach kołowych co umożliwia bezpośrednią pracę w terenie. Zmniejsza to znacznie koszty operacji oraz wydatnie skraca czas wykonywania usługi. Polscy producenci oferują znakomite rębaki spalinowe w bardzo korzystnych cenach.