Lakiernicy nie są mile widziani w okolicy, jeśli nie posiadają odpowiedniego sprzętu w swojej lakierni. Emitują oni wówczas wiele nieprzyjemnych dla nosa i szkodliwych dla zdrowia substancji. Szczególnie lakiernie na obszarach miejskich, będące elementem ścisłej zabudowy, powinny dbać o to, co oddają środowisku i sąsiadom. Dobrym rozwiązaniem jest zainwestowanie w filtry węglowe, które nie dopuszczają do niepożądanej immisji. 

Jak oddychać pełną piersią w lakierni?

filtr węglowy do lakierniFiltry węglowe pozwalają zapewnić odpowiednią jakość powietrza padającego na lakierowane obiekty w lakierni. Gwarantują również ochronę powietrza przed szkodliwą emisją pyłów i niebezpiecznych związków oraz ulatnianiem się nieprzyjemnych zapachów. Filtr powinien być dobrany przede wszystkim do rodzaju instalacji. Węgiel aktywny, który wykorzystuje się w filtrach węglowych, jest dobrym absorberem tego, co niepożądane. Stosowany jest nie tylko w lakiernictwie, ale i chociażby w medycynie. Szkodliwe cząsteczki mają utrudnioną możliwość przedostania się przez tego typu filtr. Powietrze jednak bez problemu przeleci. Filtr węglowy chroni przed lotnymi związkami organicznymi. Aby filtr węglowy mógł oczyścić powietrze także ze związków nieorganicznych, należy zastosować węgiel aktywny impregnowany. Węgiel powinien być wymieniany, po upłynięciu określonego, założonego z góry czasu. Ważne jest, aby takiej wymiany nie przegapić, ponieważ zużyty filtr nie spełnia już swojej funkcji. Filtr węglowy do lakierni to dobry wybór dla każdego lakiernika. Kupując taki filtr, należy dokładnie zapoznać się z jego parametrami i dostosować go do indywidualnych potrzeb. Wiele zależy chociażby od rozmiaru naszej lakierni i instalacji. Cena również odgrywa znaczącą rolę. Na rynku mamy dostępny duży rozstrzał cenowy w przypadku filtrów węglowych. Pamiętajmy, że nie zawsze wyższa cena oznacza lepszą jakość, dlatego kupujmy ze sprawdzonych sklepów tylko polecane produkty. 

Podsumowując, już rozpoczynając swoją przygodę z lakiernictwem warto zainwestować w filtry węglowe. Jest to niezbędne wyposażenie lakierni, dzięki któremu nie będziemy szkodzić środowisku i przeszkadzać naszym sąsiadom. Filtrów mamy do wyboru całą masę, o bardzo zróżnicowanych parametrach. Warto dobrać filtr do naszych indywidualnych potrzeb. Każdy filtr jest nieco inny, dlatego nie kupujmy filtrów bez zapoznania się z ich zastosowaniem.