Laptopy budowane są w całkowicie inny sposób niż komputery stacjonarne, toteż wymiana nośników jest w nich zdecydowanie trudna, nawet dla osób zapoznanych doskonale z budową komputera. W celu wymiany nośników z jakiegokolwiek powodu rekomenduje się więc wizytę w jednym z serwisów przenośnych komputerów.

Błyskawiczna wymiana nośników danych w laptopach

wymiana dysków twardych mokotówNajczęstszą przyczyną konieczności wymiany nośnika jest oczywiście awaria sprzętu, aczkolwiek zdarza się dość często iż właściciele laptopów chcą je ulepszyć o nowe, znacznie szybsze czy pojemniejsze nośniki danych, których nie są w stanie zamontować samodzielnie w laptopie, nawet posiadając doświadczenie w składaniu komputerów stacjonarnych. Na szczęście, w ofercie praktycznie każdego serwisu laptopów znajduje się obecnie wymiana dysków twardych Mokotów może pochwalić się jednym z najbardziej rekomendowanych serwisów, które mogą błyskawicznie zamontować dyski twarde w laptopie, często omijając większość problemów jakie wiążą się z takim zabiegiem. W wielu laptopach nie ma bowiem miejsca na nowy dysk twardy, aczkolwiek z jakiegoś nieznanego większości użytkowników powodu jest tam pozostawione miejsce na napęd CD. Po bardzo prostych modyfikacjach można tą przestrzeń przeznaczyć właśnie na nowy nośnik, choć wymaga to zamontowania kieszeni na dysk twardy w miejscu przestrzeni na napęd płyt. Nie jest to zabieg czasochłonny, i bardzo często wykonuje się go w nowych laptopach.

Sama wymiana dysku podstawowego jest jeszcze szybsza i mniej problemowa, gdyż można takową wykonać na „poczekaniu” w kilkanaście minut. Serwis zazwyczaj posiada mnóstwo różnych nośników na stanie, więc klienci rzadko muszą czekać na sprowadzenie i zamontowanie sprzętu w laptopie, zarówno nowym jak i starego typu.