Ponad dziesięć lat temu kupiłem do naszego domu ekspres. To było jakoś rok po ślubie, a jesteśmy z żoną małżeństwem już ponad jedenaście lat. A przecież ekspres jest rok starszy od naszego syna, który dziewięć lat skończył już trzy miesiące temu. Czyli na pewno z ekspresu do kawy korzystamy już ponad dekadę. Mamy urządzenie marki Delonghi, bo tego producenta uważam za najlepszego w swoim fachu. Każdego roku dwukrotnie odwiedzam serwis, w którym zlecam czyszczenie ekspresu.

Serwisanci wiedzą jak wyczyścić ekspres

polecany serwis ekspresów delonghiPrzyznam się szczerze i od razu – nie potrafię sam wyczyścić ekspresu tak jak trzeba to zrobić według instrukcji. Jestem na to zbyt nerwowy i roztrzepany, a spróbowałem zrobić to tylko raz – kilka miesięcy po zakupie ekspresu. W instrukcji mam zapis, że przynajmniej raz na pół roku powinno się bardzo dokładnie wyczyścić ekspres. No i właśnie spróbowałem to zrobić raz i od tamtej pory wiem, że to zadanie dla tych, którzy się na tym znają. Całe szczęście, że w naszym mieście działa polecany serwis ekspresów Delonghi, do którego można wysłać lub przywieźć ekspres do naprawy czy chociażby właśnie do wyczyszczenia. I ja z tej możliwości korzystam dwa razy w roku. W takim serwisie to wiedzą dokładnie wszystko o moim ekspresie. Poza tym znają go doskonale, bo przez dziesięć ostatnich lat byłem u nich z moim ekspresem już prawie dwadzieścia razy. I chyba mogę tak powiedzieć, że to tylko dzięki pracownikom tego serwisu nasz ekspres działa już ponad dziesięć lat. A ja jestem nawet pewien tego, że będzie on jeszcze służył naszemu synowi jak podrośnie. Póki co jest jeszcze za mały, żeby pić kawę, ale już za parę lat będzie mógł sobie robić małą czarną w naszym ekspresie. Bardzo się cieszę z tego, że dbam o nasz ekspres tak jak zalecił producent, ale nie byłoby to możliwe gdyby nie nasz lokalny serwis tych ekspresów.

Za kompletne wyczyszczenie ekspresu przez profesjonalistów w naszym pobliskim serwisie muszę zapłacić około stu złotych. Jako, że z usług serwisu korzystam dwa razy w roku to w sumie dbałość o ekspres kosztuje mnie rocznie około dwustu złotych. Jeśli pomnożę to przez dziesięć ostatnich lat to wychodzi około dwóch tysięcy. I powiem zupełnie szczerze, że to najlepiej zainwestowane pieniądze, dzięki którym codziennie możemy z żoną pić naszą ulubioną kawę z dodatkiem gorącego i doskonale spienionego mleka.