Maluszki lubią mieć ciepło i miękko, dlatego rodzice szczególnie zwracają uwagę na materiały, które mają bezpośredni kontakt z ich skórą. Wyprawka dla noworodka powinna być kompletowana zgodnie z porą roku w jakiej przyszedł na świat maluch. W lecie wystarczą cienkie ubranka i lekkie kocyki, a w zimie koniecznie trzeba się zaopatrzyć w grube okrycia.

Z czego jest uszyty koc minky?  

kocyk minky ocieplanyOkrycie dziecka ma kluczowe znaczenie dla jego zdrowia, gdyż maluszek nie ma jeszcze odpowiedniej warstwy tłuszczyku, która by go ochroniła przed zimnem. Ponieważ nie ma on także wykształconego mechanizmu obronnego przed wirusami i bakteriami, to najmniejsze wychłodzenie może się skończyć katarem, albo poważniejszą chorobą. Dziecko powinno się zawsze ubierać o jedną warstwę więcej niż my sami i dotyczy to ubranek jakie ma na sobie. Dodatkowym okryciem w zimie może być kocyk minky ocieplany bezpiecznym wkładem. Jest on uszyty z dwóch rodzajów materiałów, z jednej strony jest organiczna bawełna, a z drugiej miękki polar minky, który posiada na całej powierzchni małe kuleczki, które dzieci lubią ściskać. Kocyki są dostępne w kilku rozmiarach i z różnymi wypełnieniami. W ofercie znajdziemy modele bez wkładu, złożone z samej zewnętrznej warstwy i nadają się one na wiosnę i lato, kiedy temperatura powietrza przekracza piętnaście stopni Celsjusza. Na jesień i zimę, najlepsze będą kocyki minky z ociepleniem, gdyż dobrze zabezpieczą malucha przed wychłodzeniem. Bawełniana strona doskonale chłonie wodę i przepuszcza powietrze, a strona minky grzeje i utrzymuje temperaturę ciała dziecka, nie dopuszczając do wychłodzenia. Kocyki są dostępne w wielu wzorach i fasonach, przez co znajdziemy idealny model dla naszego malucha bez względy, czy jest chłopcem, czy dziewczynką. Dobrze mieć dwie sztuki kocyków na zmianę, gdyż dzieci szybko się brudzą i to znajduje się dookoła nich. Mniejsze rozmiary będą pasować do wózka, a większe sprawdzą się jako przykrycie w łóżeczku.

Okrycie dziecka kocykiem nie możemy traktować jako jednej z warstw jakie powinno mieć na sobie, a jedynie jako dodatkową warstwę, która ochroni go przed wiatrem i chłodem. Zgodnie z zaleceniami producenta, możemy go prać w pralce w temperaturze nieprzekraczającej sześćdziesięciu stopni Celsjusza, oraz możemy prasować od strony bawełnianej.