Jeśli chcemy przewozić swoje dziecko w samochodzie osobowym w czasie, gdy nie osiągnęło ono jeszcze stu pięćdziesięciu centymetrów wzrostu, to bezwzględnie musimy wyposażyć się w fotelik samochodowy. Wymagają od nas tego przepisy ruchu drogowego. Przepisy ruchu drogowego nie powinny być jedyną rzeczą determinującą nas do zakupu takiego fotelika, ponieważ powinien robić to również nasz zdrowy rozsądek. Dla każdego rodzica bezpieczeństwo jego dziecka powinno być na pierwszym miejscu.

Foteliki do przewozu dzieci

babysafe chartDziecko poniżej stu pięćdziesięciu centymetrów wzrostu, musi podczas jazdy samochodem znajdować się w foteliki z jednego prostego powodu, a mianowicie nie jest wystarczająco duże, aby mogło się przypiąć pasami w taki sposób, aby zapewniały mu należyty poziom bezpieczeństwa.  Dobrym wyborem są foteliki babysafe chart. Są to foteliki samochodowe, które zapewniają naszemu dziecku odpowiednie standardy bezpieczeństwa, jednocześnie będąc bardzo wygodnymi. Podróż w takim foteliku będzie dużo przyjemniejsza dla naszego dziecka, co pozwoli nam skupić się na drodze, a nie na tym co dzieje się z naszym dzieckiem, ponieważ mamy pewność, że jest ono bezpieczne i jest mu wygodnie. Cały fotelik wykonany jest w bardzo nowoczesnym stylu, dzięki temu nie tylko jest bezpieczny, ale też dobrze wygląda. Tego rodzaju foteliki są uniwersalne, dzięki temu możemy je używać w każdym samochodzie osobowym. Ich montaż wewnątrz auta jest bardzo prosty, ponieważ odbywa się przy pomocy specjalnych uchwytów dołączonych do zestawu razem z fotelikiem. Równie proste jest zdjęcie fotelika z kanapy w przypadku, gdy akurat nie przewozimy dziecka i jest nam potrzebna cała kanapa tylna naszego samochodu.

Zakupu takiego fotelika możemy dokonać w sklepach internetowych oraz stacjonarnych. To którą z opcji wybierzemy, zależy tylko i wyłącznie od nas, ponieważ obie z nich są równie dobrze. Ceny w sklepach internetowych, jak i tych stacjonarnych są takie same. Koszt zakupu takiego fotelika to wydatek rzędu trzystu złotych. Nie jest to duży wydatek, a poza tym na zdrowiu swoim i swoich bliskich nie powinniśmy oszczędzać. Producent zapewnia nas, że tego typu foteliki są w pełni bezpieczne, potwierdzają to również wszystkie niezbędne certyfikaty. Na foteliki udzielana jest kilkuletnia gwarancja.