Jeżeli poszukujemy czegoś co pozwoli nam poprawić stan naszych wysuszonych kosmyków, a także wspomóc przyrost to warto pomyśleć o oleju rydzowym. Ma on szereg ciekawych składników odżywczych, które doskonale spisują się przy włosach wysokoporowatych. Dlatego wiele włosomaniaczek chętnie z niego korzysta na co dzień.

Wybór oleju z rydza w pielęgnacji włosów

olej rydzowy włosyDecydując się na rozpoczęcie świadomej pielęgnacji włosów niekiedy nie wiemy co jest najważniejsze. Wiele włosomaniaczek poleca olejowanie, które ma za zadanie głębokie odżywienie wysuszonych końców. Niestety, ale poprzez różnorodne zjawiska atmosferyczne jak wiatr czy zimno nasze włosy bardzo szybko się uszkadzają i wysuszają. Dlatego dobrą opcją jest olej rydzowy włosy po nim stają się sypkie, mięsiste oraz cudownie błyszczą. Dlaczego się tak dzieje? Ponieważ w tym oleju znajdują się kwasy nienasycone tłuszczowe omega 3 oraz omega 6, a także witamina A oraz witamina E, które odżywiają, zmiękczają oraz zatrzymują starzenie. Dzięki temu stan włosów jest o wiele lepszy, a my mamy ochotę chodzić w rozpuszczonych. Istotne jednak jest to, abyśmy olejowali zawsze przed każdym mycie szamponem albo przynajmniej dwa razy w tygodniu. Po takiej kąpieli przyda się dodatkowo maska bądź odżywka, abyśmy nie ryzykowali strąkami po źle domytym produkcie naturalnym. Pamiętajmy też, iż olej powinien być zawsze zimnotłoczony, gdyż tylko ten ma ogrom składników odżywczych niezbędnych włosom.

Gdy chcemy, aby nasze włosy wzbudzały zazdrość naszych znajomych oraz sprawiały nam radość swoim wyglądem warto pomyśleć o regularnym olejowaniu. Olej z rydza będzie doskonałym wyborem z uwagi na jego silne właściwości odżywcze. Regularność sprawi, iż nasze włosy będą przyjemne w dotyku oraz sprężyste.