Pewnie każdy się zgodzi ze stwierdzeniem, że najważniejszym elementem wyposażenia domu jest niewątpliwie stół, to przy nim dziennie spotykamy się całą rodziną podczas wspólnych posiłków, uroczystości oraz rozmów tych całkiem poważnych, jak i tych zabawnych. Dlatego, też wybór odpowiedniego stołu powinien być dobrze przemyślany, ponieważ każdy ma zazwyczaj co do niego inne wymagania i upodobania.

Stoły z litego drewna

stół rozkładany z litego drewnaJaki więc stół kupić do naszego domu? Metalowy, drewniany, czy może szklany? O kształcie okrągłym czy raczej prostokątnym? Wybór stołów jest spory, ale to my musimy określić, na jaki ostatecznie się decydujemy. Nieustanną popularnością pośród osób urządzających swoje mieszkanie cieszą się stoły drewniane. Są one bardzo eleganckie, uniwersalne, mocne oraz wiecznie modne. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na stół rozkładany z litego drewna, który cechuje się dodatkowo dużą trwałością i cudownym, niepowtarzalnym wyglądem. Dzięki funkcji rozkładania możemy zaoszczędzić dużo miejsca, a jak tylko będzie potrzeba spędzać przy nim czas w licznym gronie bliskich nam osób. Nie możemy również zapomnieć, iż wybrany stół musi także dopasować się do całej reszty wnętrza, dzięki czemu pomieszczenie będzie przytulne, a my poczujemy się komfortowo i wygodnie. Jak dbać o stoły drewniane? Otóż do pielęgnacji należy używać tylko odpowiednio dobranych środków, przeznaczonych specjalnie do powierzchni drewnianych, a dodatkowa systematyczna konserwacja pozwoli utrzymać stół w idealnym stanie. W wielu sklepach meblowych znajdziemy szeroką ofertę stołów, jednak przy wyborze powinniśmy zastanowić się nad materiałem, kolorem oraz jakiej wielkości powinien być i ile osób powinno się przy nim zmieścić, ustalenie tych kwestii znacznie ułatwi nam dopasowanie wymarzonego modelu do naszego wnętrza. Pamiętajmy jednak, że meble ze zwykłej płyty nigdy nie zastąpią nam tych wykonanych z naturalnego pięknego drewna.

Drewniane stoły w jadalni, kuchni czy salonie sprawią, że pomieszczenia nabiorą niezwykłego charakteru, oraz wprowadzą niepowtarzalny klimat do wnętrza naszego domu czy mieszkania. Wybrany przez nas stół powinien być wyjątkowy tak jak nasz czas przy nim spędzony. Stół powinien być jak najbardziej funkcjonalny oraz odpowiadać naszym gustom.