Firmy drukarskie oferują dziś wiele możliwości wydruku, na różnorodnych materiałach, na których jeszcze do niedawna nie można było umieszczać żadnych nadruków. Przełomem okazały się specjalistycznie, w pełni zautomatyzowana drukarka fleksograficzna, która umożliwia drukowanie nawet na wszelakich, bardziej wymagających materiałach (m.in. na grubych, treściwych kartonach, czy wręcz przeciwnie: cienkich foliach). W jaki sposób działają tego typu drukarki i czym wyróżniają się na tle konkurencji?

Drukarki fleksograficzne – zupełnie nowe możliwości 

drukarka fleksograficzna cenaMaszyny wykorzystujące do produkcji tzw. technologię flexo (metoda polegająca na technice druku wypukłego różnorodnymi formami drukowymi) są aktualnie najpopularniejszymi rodzajami drukarek, które służą głownie do produkcji samoprzylepnych etykietek. Maszyny te odpowiedzialne są również za wydruki na wszelkich trudnych w obróbce materiałach. Przykładem tego typu surowca, na którym do niedawna drukowanie było wręcz niemożliwe jest gruby karton. Kartony zazwyczaj charakteryzują się niestandardowymi rozmiarami oraz wysoką grubością, przez co nie pasowały one do większości standardowych drukarek. Dopiero drukarki fleksograficzne, dzięki swemu zaawansowaniu technologicznemu dają możliwość drukowania kartonów. Warto przy tym zaznaczyć, że drukarki te są w pełni zautomatyzowane, nie wymagają więc obecności nadzorującego pracę fachowca. Wszystkich, których interesuje drukarka fleksograficzna, zachęcam do wyszukiwania na jej temat informacji zamieszczanych w internecie. Wpisując w wyszukiwarkę dowolne hasło typu: drukarka fleksograficzna cena, będziemy mieli okazję nie tylko poznać konkretne parametry maszyny, ale również jej cenę. Drukarka fleksograficzna jest wielofunkcyjna, nie drukuje jedynie na twardych, treściwych materiałach, ale również na tych ekstremalnie cienkich. Idealnym przykładem powyższej tezy jest przykład folii spożywczej, którą również można znakować dowolnym drukiem. Drukarki fleksograficzne poradzą więc sobie nawet z delikatnym, podatnym na uszkodzenia materiałem. 

Drukarki fleksograficzne dają nam więc dziś ogromne możliwości, z racji tego, że umożliwiają one drukowanie na nawet bardzo wymagających, nieoczywistych materiałach. Drukarki te uporają się więc zarówno z twardym kartonem, jak i ekstremalnie cienką, delikatną folią. Choć cena owych maszyn nie należy do najniższych, to jednak inwestycja ta szybko nam się opłaci. Będziemy mieli bowiem okazję poszerzyć zakres świadczonych przez nas usług, które wciąż jeszcze pozostają na rynku dość unikatowe.