Jadąc z rodziną, albo z przyjaciółmi na wakacje, musimy znaleźć odpowiedni nocleg dla większej ilości osób. Do wyboru mamy prywatne kwatery, w pełni wyposażone mieszkania, komfortowe domki, albo luksusowe apartamenty. Różnią się ceną, metrażem i standardem.

Jakie jest wyposażenie domków w Szczawnicy?  

domki szczawnicaWyjazd w góry ma swoje uroki latem i zimą, bo tutejszy krajobraz zapiera dech w piersiach. Kierując się na południe Polski, warto odwiedzić Szczawnicę, bo znajduje się tu wyciąg krzesełkowy na Palenicę, oraz wiele, uzdrawiających źródełek. Jeżeli chcemy zamieszkać w więcej niż cztery osoby w jednym miejscu, to domki Szczawnica ma najładniejsze. Mogą one się znajdować w centrum miasta, albo na na obrzeżach jeden obok drugiego. Wielkościowo są do siebie zbliżone, bo najczęściej mają około osiemdziesięciu metrów kwadratowych. Składają się z parteru i zagospodarowanego poddasza. Na dole najczęściej się znajduje duży salon w pełni umeblowany z otwartą kuchnią. W domku z powodzeniem można samodzielnie gotować jeżeli nie chcemy się stołować w pobliskich restauracjach. Na poddaszu mamy do dyspozycji dwie, lub trzy sypialnie z pojedynczymi łóżkami i dużą łazienkę. W takim domku może nocować od pięciu do nawet ośmiu osób, dlatego polecane one są rodzinom. W środku znajdują się wszystkie potrzebne do funkcjonowania sprzęty gospodarstwa domowego, oraz meble do spania, wypoczynku i spożywania posiłków. Z okien domków w Szczawnicy rozciąga się piękny widok na góry i krajobraz miasta.

Chcąc zarezerwować domek w sezonie letnim, lub zimowym, musimy to zrobić dużo wcześniej, gdyż co rok w Szczawnicy są tysiące turystów, którzy chętnie korzystają z takiej formy noclegu. To świetne miejsce dla rodzin z dziećmi, bo jest tu dla nich sporo atrakcji.