Jeśli chcesz mieć miejsce, w którym będziesz mógł wypoczywać i cieszyć się spokojem, możesz pomyśleć o zakupie działki rekreacyjnej. Polskie przepisy pozwalają na zbudowanie tam domku drewnianego, bez specjalnych zezwoleń budowlanych. Jednak dla Twojego dobra domek ten powinien być trwały i solidny, ponieważ zadbasz tym samym o swoje bezpieczeństwo, jak i portfel. Nie będziesz miał powodów do robienia dodatkowych remontów.

Jak zbudować drewniany dom działkowy?

mały drewniany domek działkowyPo zakupie materiałów musisz zadbać o przygotowanie miejsca na domek. Cztery główne belki powinny być wkopane w ziemię na głębokość około metra. Po włożeniu jej sprawdź, czy odpowiednio trzyma pion, a następnie zasyp przy pomocy drobnych i średnich kamieni. Mocno ubij ziemię wokół nich. Możesz zrobić niewielką wylewkę na głębokość dwudziestu centymetrów. Następnie stwórz główną konstrukcję domku, mocując drewno za pomocą długich śrub. Teraz jest czas, aby stworzyć ściany. Najlepiej dać pierwszą warstwę desek, następnie styropian i drugą warstwę. Pamiętaj o zrobieniu okien i drzwi. Na dach najlepiej jest przykleić papę, ponieważ ten materiał ma dużo zalet. Twój mały drewniany domek działkowy będzie szczelny, a jednocześnie tani w wykonaniu. Wewnątrz polecam również położyć styropian, a dopiero na niego deski. Ocieplenie podłogi jest ważne, jeśli zależy nam na tym, by dom utrzymywał przyjemną temperaturę zarówno w zimie, jak i w lecie. Zamiast okien warto wstawić okiennice drewniane. Z zastosowaniem uszczelek będą równie skuteczne. W lecie zapewnisz przewiew, a w porach zimniejszych ciepło wewnątrz domku. Jest to chyba najkorzystniejsze, zwłaszcza, że dobre domki dają spokój i schronienie o każdej porze roku. Do takich domków możesz spokojnie podczepić prąd elektryczny, a nawet zrobić przyłącz wody. Dom świetnie będzie się nadawał do zamieszkania w letnie dni.

Mimo, że budowa takiego domu zajmuje kilka dni, myślę, że mieszkanie w nim jest bardzo przyjemne. Jeśli chcesz, możesz go wynajmować innym ludziom. W okresie letnim naprawdę dobrze jest spędzać czas na działce rekreacyjnej. Konstrukcja, którą opisałem wytrzyma każdą porę roku i pogodę. Możesz dodatkowo zaimpregnować drewno, co nada dodatkowej estetyki. Wielokrotnie budowałem takie domki, dlatego wiem, że mogą one być bardzo solidne.