W dużych miastach w godzinach szczytowym ciężko się poruszać po głównych ulicach. Na jednego mieszkańca średnio przypada półtora samochodu, dlatego sporo ludzi przerzuciło się na komunikację miejską, albo na ekologiczne rowery i skutery. 

Jak wygląda skuter elektryczny?  

skutery elektryczneW dzisiejszych czasach jest bardzo duże zanieczyszczenie powietrza spowodowane spalinami samochodowymi. Jest to najbardziej odczuwalne dla mieszkańców, którzy aby ograniczyć ich wytwarzanie decydują się na skutery elektryczne, które są ekologiczne i bezpieczne dla środowiska. Są to bardzo wydajne maszyny, które posiadają małe akumulatory ładowane w specjalnych stacjach dla pojazdów elektrycznych, albo w domowym kontakcie. Ładowanie skutera w domu trwa o połowę dłużej niż w specjalnym punkcie. Skuter elektryczny jest dużo bardziej cichy niż spalinowy i uzyskuje takie same prędkości jak klasyczny skuter na paliwo. Jest on wyposażony w dużą  halogenową lampę przednią, oraz tylną ledową. Niektóre modele posiadają specjalne małe, doczepiane kółka, które pomagają nowicjuszom w nauce jazdy na skuterze. Wyposażony jest w klakson, lusterka po obu stronach kierownicy i zdejmowany kufer umieszczony za siedzeniem kierowcy. Skuter zużywa tylko dwa i pół kilowata energii na sto kilometrów, więc jest bardzo tani w utrzymaniu, bo koszt przejechania stu kilometrów, to około trzy złote. Zakup skutera elektrycznego jest dużo tańszy niż samochodu na benzynę, czy nawet popularnej hybrydy. Dodatkowo jego ubezpieczenie auto casco jest dużo tańsze.

Skuter jest bardzo kompaktowy i bez problemu zaparkujemy niż na zatłoczonym parkingu. Nie musimy nim jeździć na myjnię, gdyż samodzielnie go umyjemy w ciągu paru minut. Jedyne czego do niego potrzebujemy, to kask, który jest wymagany.