Wszyscy już zdajemy sobie sprawę z tego, jak niebezpieczne mogą być dla nas promienie słoneczne, oczywiście w nadmiernych ilościach. Dlatego też stosując krem przeciwsłoneczny, czyli tak zwany bloker przeciwsłoneczny, chronimy nie tylko swoją urodę, lecz również swoje zdrowie. Pamiętajmy więc o tym i zawsze miejmy pod ręką krem przeciwsłoneczny, szczególnie latem, lecz również podczas pozostałych pór roku. Więcej na ten temat w tekście dalej.

O zaletach stosowania kremu przeciwsłonecznego

bloker kremJak już zdążyliśmy ten fakt podkreślić, dobry krem przeciwsłoneczny to podstawa w naszej kosmetyczce. Zawsze powinniśmy mieć jakiś pod ręką, zwłaszcza w okresie letnim, gdy wybieramy się na plażę. W takich warunkach przyda nam się bloker krem przeciwsłoneczny zarówno do twarzy, jak i do pozostałej części naszego ciała. Zabezpieczajmy przede wszystkim newralgiczne i delikatne miejsca, takie jak kark czy dekolt. Te miejsca są wyjątkowo podatne na oparzenia słoneczne, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Pamiętajmy, że oparzenia słoneczne mogą nie ograniczać się tylko do chwilowego dyskomfortu, lecz również do stanów chorobowych, które mogą pojawić się później. Najpoważniejszym takim stanem chorobowym jest oczywiście rak skóry. Najbardziej narażone są osoby z różnymi znamionami, licznymi pieprzykami i o jasnej karnacji, przede wszystkim ludzie o rudych włosach. W ich przypadku bloker w torebce to absolutna podstawa.

Jak więc możemy zauważyć, krem przeciwsłoneczny to nie jest kolejny, nieprzydatny kosmetyk naszej łazience, który używamy od święta. Ciągle powinniśmy o nim pamiętać. Jeśli rano nałożymy taki bloker, a potem nakładamy makijaż, zawsze możemy zakupić taki bloker w sprayu, którym możemy popsikać nałożony już na twarz makijaż.