Górskie rowery różnią się od siebie bardziej niż samochody sportowe, zarówno pod względem wyposażenia jak i komfortu jazdy. Niektórzy rowerzyści preferują rowery mające doskonałą amortyzację. Inni, natomiast, wolą rowery stabilne na każdym rodzaju terenu, które być może nie umożliwiają najbardziej dynamicznej jazdy, aczkolwiek nie przeszkadzają w pokonywaniu dowolnych przeszkód i jazdy po każdym rodzaju toru.

Rowery terenowe Kellys

stabilne rowery kellysO dziwo, rowery uważane za najbardziej stabilne i uniwersalne nie należą do najbardziej rozpowszechnionych i rozreklamowanych serii, a do średniego przedziału cenowego rowerów, mających dobrą charakterystykę na każdym polu. Takimi rowerami są bardzo polecane, stabilne rowery Kellys, z wielu serii jakie owa firma wypuściła na rynek. Mają one jedną wspólną cechę, a mianowicie ramę w trójkątnym układzie, z lekko opuszczoną górną rurą, obniżającą się w kierunku siodła. Jak dowiodły testy w terenie, taka rama umożliwia znacznie lepsze zachowanie równowagi podczas jazdy, ale również pozwala rowerzyście na błyskawiczne zatrzymanie roweru i postawienie nóg na gruncie, bo niejednokrotnie bywało problemem w rowerach mających wysoką ramę. Rama jest również odlewana ze stopu aluminiowego, który jest o połowę lżejszy od stali, najczęściej używanej do odlewania ram rowerowych, ale również doskonale pochłania wstrząsy, umożliwiając bardziej komfortową jazdę nawet bez amortyzacji. W zależności od serii z jakiej pochodzą, rowery Kellys mogą być przeznaczone do dynamicznej jazdy w terenie i pokonywania najtrudniejszych przeszkód, jak również i do rekreacyjnej jazdy po górskich szlakach, gdzie zamiast dynamizmu wymagana jest stabilność i łatwość manewrowania.

Użytkownicy chwalą natomiast łatwość wymiany części, dzięki czemu każdy rower może być z łatwością podrasowany, jeszcze bardziej przystosowany do warunków w jakich ma być używany, lub wręcz przeciwnie, zmieniony całkowicie na rower do totalnie odmiennego terenu. Podstawowe podzespoły są jednak na tyle dobre, iż większość rowerzystów nie widzi potrzeby ich natychmiastowej wymiany. Rowery od Kellys są jednymi z najlepszych rowerów w swoim przedziale cenowym, i mogą bez problemu być porównywane do znacznie droższych rowerów górskich od bardziej znanych i rozpowszechnionych firm.