Wiele dzieci ma uczulenie na sierść kota, lub psa, dlatego rodzice chcąc kupić maluchom jakieś zwierzątko, decydują się na mniejsze gryzonie. Nie są one zbyt wymagające w pielęgnacji, a świetnie uczą dzieci odpowiedzialności.

Jak wygląda klatka dla królika?

klatki dla królikówKupując dziecku gryzonia rozmiarów świnki morskiej, lub królika, musimy się zaopatrzyć w odpowiednie lokum dla niego oraz parę, niezbędnych przyborów. Klatki dla królików świetnie się nadadzą też dla szynszyli, czy świnek morskich, bo mają mniej więcej tą samą wielkość. Co do królików, to istnieje ich kilka odmian, a ta oferowana w sklepach zoologicznych jest najczęściej miniaturką i królik nie będzie większy od świnki. Najlepiej go przechowywać w klatce, bo będzie miał dobry dopływ powietrza i kontakt z otoczeniem, To bardzo towarzyskie zwierzątka, więc będą reagować zawsze kiedy ktoś się pojawi w pokoju. Klatka posiada plastikową podstawę, której brzegi sięgają nawet piętnastu centymetrów. Jest to zabezpieczenie przed wysypywaniem trocin, gdyż króliki dużo skaczą i lubią rozkopywać podłoże. Dostępne w sklepach klatki, często są już wyposażone w niewielkie domki, będące doskonałym schronieniem dla zwierzątka oraz w niewielki wodopój. Ponieważ większość gryzoni, które kupujemy w sklepie zoologicznym jest smakoszami trawy i sianka, to klatki są wyposażone w praktyczne podajniki na zieleninę, które zapełnia się od zewnątrz, a królik przez otwory wyciąga sobie porcje pożywienia. Klatka powinna być na tyle duża, aby królik mógł się swobodnie poruszać.

Alternatywą dla klatki może być akwarium, jednak ze względu na małe dzieci, które będą ich opiekunami, lepiej kupić klatkę. Jest ona lekką i bardzo poręczna, więc bez problemu zabierzemy ją ze sobą, kiedy pojedziemy na wakacje, lub wycieczkę.