Coraz więcej ludzi rezygnuje dzisiaj z posiadania własnego samochodu. Jest to podyktowane tym, że koszty utrzymania auta są coraz wyższe. Drożejące ubezpieczenia i koszty serwisowania powodują, że świadomie podejmujemy decyzję o tym, żeby z własnego auta po prostu nie korzystać. Można na takiej rezygnacji całkiem sporo zaoszczędzić. Trzeba jednak oswoić się ze świadomością przemieszczania się transportem publicznym. Zawsze można też wynająć samochód.

W razie wyższej konieczności samochód można wypożyczyć

wypożyczalnia samochodów w trzebiniJeśli nie posiada się swojego samochodu to trzeba liczyć się z tym, że może przydarzyć się sytuacja, w której skorzystanie z samochodu będzie koniecznością. Zdarzają się takie dni, w których trzeba pojechać gdzieś dalej albo wyjechać z rodziną na wakacje. Samochodu nie trzeba wówczas pożyczać od rodziny, bo można go sobie po prostu wynająć z wypożyczalni. Jest to świetna opcja dla tych, którzy na co dzień oszczędzają na posiadaniu własnego auta. Najlepszą ofertę dla nieposiadających własnego auta ma polecana wypożyczalnia samochodów w Trzebini, w której auto można wynająć za naprawdę rozsądne pieniądze. Oferta tej wypożyczalni skonstruowana jest w taki sposób, że promuje ona dłuższy wynajem na więcej niż trzy dni. Jeśli wypożycza się samochód na dłużej niż trzy dni to za każdy kolejny dzień powyżej trzeciego za samochód płaci się tylko połowę ceny. Wynajęcie dobrego rodzinnego samochodu w tej wypożyczalni kosztuje około dwustu złotych za dobę. Za czwarty i każdy kolejny dzień płaci się za niego jedynie sto złotych. Można więc skorzystać z takiej możliwości i wybrać się wynajętym samochodem na wakacje. Za wynajęcie auta na tydzień zapłaci się wówczas jedynie tysiąc złotych, a to jest naprawdę tanio biorąc pod uwagę, że mówimy o samochodzie w segmencie D. Rezygnując z posiadania własnego auta dobrze jest znać dobrą wypożyczalnię.

Kupno kilkuletniego samochodu to wydatek rzędu co najmniej dwudziestu tysięcy złotych. Jego utrzymanie to roczne koszty w wysokości kilku tysięcy złotych. A wiadomo, że jeżdżąc samochodem trzeba do niego jeszcze tankować paliwo. To kolejne kilka tysięcy w ciągu roku. Bilet miesięczny na miejską komunikację publiczną kosztuje około dwustu złotych. Łatwo można sobie policzyć, ile można zaoszczędzić rezygnując z własnego samochodu.