Rowery elektryczne to fantastyczne sprzęty. Dają niebywałą przyjemność z jazdy, a w dodatku czujemy się na nich jak na mniejszej wersji motocykla lub skutera. Wspomaganie elektryczne jest doskonałym sposobem na pokonywanie podjazdów, jazdę krętymi drogami oraz poruszanie się w terenie. Jednak co z tymi, którzy chcą poczuć jeszcze większą prędkość i czy w ogóle jest to możliwe?

Chipy do rowerów elektrycznych

chip do roweru elektrycznegoPosiadanie elektrycznego roweru, to spory wydatek, jednak bardzo szybko zaczynamy rozumieć, czemu cena nie jest niższa. Komfort jazdy na rowerze elektrycznym jest porównywalny z jazdą na większych jednośladach, ale jednocześnie jest nieco lepiej, ponieważ jednoślad elektryczny jest znacznie lżejszy. Zastosowane w nim rozwiązania pozwalają nam rozwinąć prędkość dwudziestu pięciu kilometrów na godzinę. Dla niektórych to jednak zbyt mało. Co robią w takiej sytuacji? Kupują różnego rodzaju moduły do rowerów elektrycznych, najczęściej nazywane chipami. Zwiększają one prędkość wspomagania o połowę, czyli do pięćdziesięciu kilometrów na godzinę. Moduł aktywujemy w bardzo prosty sposób – z poziomu przycisków umieszczonych na kierownicy. Jest bardzo łatwy w montażu i demontażu. Możemy go zdjąć dosłownie w kilka sekund, a zakładanie i automatyczne programowanie to kwestia niecałej minuty. Chip do roweru elektrycznego sam się programuje i jest kompatybilny z silnikami popularnych producentów. Jeżeli chcemy zakupić taki chip, najlepiej zamówić go przez internet. Oczywiście spotkamy tam wiele różnorodnych sprzętów i będziemy mieli problem z wyborem, jednakże zawsze istnieje jedno kryterium – wybierajmy produkty oryginalne i dedykowane modelowi, jaki posiadamy. Wtedy mamy pewność, że dostajemy produkt licencjonowany i kompatybilny z naszym jednośladem. Należy jednak mieć na uwadze, że jazda na zmodyfikowanym rowerze elektrycznym jest zakazana w wielu krajach, w tym w Polsce.

Właściwie dobrany chip do roweru elektrycznego potrafi dołożyć adrenaliny. Nie jest problemem fakt, że nie można się nim poruszać po ulicach, czy ścieżkach rowerowych. Ludzie z powodzeniem jeżdżą nimi w specjalnie do tego przygotowanych miejscach, ale także na wszelkiego rodzaju torach wyścigowych. To zresztą bardzo bezpieczne rozwiązanie, polecane wszystkim amatorom prędkości.