Żyjemy w czasach pandemii, i, mimo, że życie powoli wraca do normy, tak nawyki, jakie nabyliśmy podczas jej trwania, mogą ochronić nas w przyszłości. Mowa tu głównie o systematycznym odkażaniu, nie tylko dłoni, ale też pomieszczeń, tak biurowych, jak mieszkalnych.

Warszawscy specjaliści od taniej dezynfekcji

tania dezynfekcja - warszawaBadania pokazują, że, zarówno, stosowanie środków do osobistej dezynfekcji, jak i odkażanie pomieszczeń, środków komunikacji, jak i hal magazynowo-produkcyjnych, w bardzo dużym stopniu minimalizuje ryzyko zarażenia się chorobotwórczymi bakteriami, jak też nawet najbardziej zjadliwymi wirusami. Dlatego też warto zastanowić się nad odkażaniem domów, mieszkań i samochodów, gdyż taki zabieg jest niedrogi, a niezwykle skuteczny. Metod odkażania jest sporo, ale tymi najbardziej polecanymi są ozonowanie oraz zamgławianie. Ich zaletą jest fakt, że trwają krótko, a przy tym, nie jest konieczne wynoszenie z domów/mieszkań czy też biur, elektroniki, mebli czy też jakichkolwiek innych przedmiotów. Jedyne, co jest konieczne, to natomiast opuszczenie pomieszczeń na czas trwania zabiegu dezynfekcyjnego. Skuteczność wymienionych metod jest bardzo wysoka, albowiem dowiedziono iż eliminują 99,9% bakterii, wirusów, grzybów, roztoczy i alergenów. Ponadto, jak w przypadku ozonowania, pozwala na pozbycie się z pomieszczeń wszelkich niepożądanych zapachów, jak na przykład te odzwierzęce czy też te, których źródłem jest dym tytoniowy. Bardzo dużą zaletą tej metody jest też fakt, że nie wykorzystuje się żadnych chemicznych środków, a jedynie ozon, który ma działanie biobójcze i aseptyczne. Warto również nadmienić, że zarówno zamgławianie, jak i ozonowanie, to zabiegi niedrogie, a przy tym najbardziej skuteczne. Jeżeli potrzebna jest nam tania dezynfekcja – Warszawa to miasto, gdzie nie będziemy mieli problemów ze znalezieniem prawdziwych fachowców. Jest tak, albowiem w naszym mieście działa kilka, wyposażonych w najnowszej generacji sprzęt, przedsiębiorstw odkażających.

Systematycznie przeprowadzana dezynfekcja może nas ochronić nie tylko przed koronawirusem, ale także przed innymi zagrożeniami, jak bakterie, alergeny i roztocza kurzu domowego. Warto również wiedzieć, że wymienione metody znajdują zastosowanie także w odkażaniu samochodów.