• Post author:
  • Post category:Kursy

Większość nauczycieli i pedagogów chce pogłębiać swoją wiedzę i uczyć się nowych podejść do dzieci, uczniów, a także rodziców. Również w swojej dziedzinie nauczania zawsze warto odświeżać wiedzę, czytać nowe artykuły, być na bieżąco z magazynami i literaturą. Dlatego warto zapoznać się ze wszelkimi pomocami dydaktycznymi.

Jakie pomoce dydaktyczne są przydatne?

Chemia - praktyczne pomoce dydaktyczneW nauczaniu chemii można korzystać z wielu pomocy dydaktycznych. Zarówno książek, jak i prezentacji multimedialnych, modeli trójwymiarowych. Wiele z nauczycieli sami przygotowują pomoce dydaktyczne dla swoich uczniów, można jednak także skorzystać z gotowych prac, które można kupić w księgarniach stacjonarnych, sklepach internetowych itd. Wiele z nich można znaleźć wyszukując hasła: Chemia – praktyczne pomoce dydaktyczne. Wówczas z pewnością znajdziemy coś co nam odpowiada i co wiemy, że sprawdzi się w naszym sposobie nauczania, ale przede wszystkim trafi do uczniów w taki sposób, żeby zainteresowały się danym tematem. Warto korzystać także z pomocy dydaktycznych trójwymiarowych, np. modeli cząsteczek gdyż takie rzeczy znacznie lepiej uczniowie zapamiętują. Dobrze jest również porozumieć z innymi nauczycielami, dowiedzieć się z jakich oni pomocy dydaktycznych korzystają, co u nich się sprawdza, czym są najbardziej uczniowie zainteresowani. Często nauczyciele z większym stażem są w stanie nam w takich sprawach pomóc i wesprzeć nasze działania. Warto także korzystać nie z samych pomocy dydaktycznym dedykowanym uczniom, ale także z pomocy dydaktycznych dla nauczyciela, gdzie znajdziemy wszelkie wskazówki i instrukcje, co możemy dodatkowo przygotować i jak zaprezentować uczniom, tak aby dany temat był dla nich ciekawy, interesujący i zachęcił ich do pogłębiania wiedzy, zadawania pytać. Wiele wydawnictw podręczników szkolnych dla uczniów, dodatkowo wydaje specjalny egzemplarz dla nauczyciela z dodatkowymi materiałami.

Chcąc być jak najlepszym nauczycielem warto korzystać z pomocy dydaktycznych, dla siebie, ale przede wszystkim dla dzieci, tak aby przekazywać im najnowszą wiedzę w sposób ciekawy i wartościowy dla nich. Warto także korzystać z książek, dzięki którym można dowiedzieć się w jaki sposób rozmawiać i chwalić uczniów, tak aby szanowali nas, chcieli współpracować z nami i chętnie uczestniczyli w zajęciach.