Gaz ziemny to w większości polskich domów źródło ognia do przygotowywania posiłków na kuchence. Kuchence gazowej oczywiście. Co nowocześniejsze domy mają instalację grzewczą opartą również na gazie ziemnym. Jest to powszechnie stosowane rozwiązanie, ponieważ optymalnie najtańsze. Może zdarzyć się jednak tak, że gaz będzie się ulatniał. Wtedy dobrze jest mieć w domu czujnik gazu, który od razu poinformuje o nawet najmniejszym wycieku.

Zamontowanie czujnika trwa kilka minut

czujniki gazu simonCzujniki gazu to rozwiązanie najprostsze i najskuteczniejsze. Wystarczy zamontować taki czujnik w pomieszczeniu, w którym wykorzystujemy urządzenia zasilane właśnie gazem. Sam montaż czujnika trwa kilka minut. Jest to urządzenie zasilane na baterie, które można umieścić w dowolnym miejscu. Kupując czujniki gazu Simon znajdziemy w opakowaniu dokładną instrukcję dotyczącą montażu czujnika. Nie chodzi tutaj o sposób jego zamontowania, ale o odległości od źródła gazu oraz o wysokość, na jakiej czujnik powinien być zamontowany. Sam montaż polega jedynie na przytwierdzeniu czujnika do ściany. Można w tym celu wykorzystać dwustronną taśmę samoprzylepną lub wywiercić dziurę w ścianie i zamontować czujnik na specjalnym haczyku. Taśma samoprzylepna wystarczy w zupełności. Warto kupić taki czujnik, ponieważ ulatniającego się gazu praktycznie nie czuć. Można go poczuć dopiero, kiedy jego stężenie w pomieszczeniu jest już naprawdę wysokie. Tylko, że duże stężenie gazu może być naprawdę niebezpieczne. Czujnik gazu bardzo szybko wykrywa ulatniający się gaz. Dobry czujnik potrafi wykryć nawet minimalne różnice w jego stężeniu i od razu zaalarmuje, kiedy dojdzie do przekroczenia norm. W każdym domu, w którym korzysta się z gazu w jakiejkolwiek formie, powinien znajdować się czujnik gazu. W praktyce zapewnia on bezpieczeństwo mieszkańcom informując ich o sytuacjach, w których może na nie wpłynąć ulatniający się gaz.

Czujnik gazu to proste urządzenie, które montuje się do ściany za pomocą taśmy samoprzylepnej. Informuje on o przekroczonym dopuszczalnych stężeniu gazu. Dzięki takiemu czujnikowi można w porę zareagować i odciąć dopływ gazu do pomieszczenia. Jeśli gaz ulatnia się z butli to trzeba zakręcić zawór i wynieść butlę na zewnątrz. Montaż czujnika potrwa kilka minut, a zapewni bezpieczeństwo na wiele kolejnych lat.