Zawsze kiedy decydujemy się na założenie bramy automatycznej, to musimy mieć pewność, że będziemy mieli dostęp do odpowiedniego zasilania. Każda brama skrzydłowa, która ma być automatyczna, musi posiadać przewód zasilający sterownik. Powinniśmy również zainstalować dodatkowe okablowanie zasilające, a także lampę ostrzegawczą oraz dzwonek. W ten sposób wszystkie elementy ogrodzenia będą zasilane za pomocą jednego gniazda.

Czym można zasilać bramę automatyczną?

Serwis bram automatycznych z PruszkowaNajpopularniejszą formą zasilania bramy automatycznej jest oczywiście prąd elektryczny. Natomiast w dzisiejszych czasach możemy zdecydować się na bramę wjazdową, które nie wymaga żadnego siłownika o dużej mocy. Wtedy też możemy zakupić niewielką baterię, która zasilana jest energią słoneczną. Dodatkowo instaluje się tam akumulator żelowy, który ma bardzo wysoką chwilą wydajność i w ciągu całego dnia ładowania spokojnie za magazynuje energię, która ma wystarczy na kilkadziesiąt cykli otwierania i zamykania bramy. Serwis bram automatycznych z Pruszkowa pomoże nam zainstalować takie rozwiązanie, kiedy nie mamy dostępu do prądu. Dobrze jest również przemyśleć funkcje, które są dla nas bardzo istotne. Na pewno najważniejszą funkcją jest przede wszystkim bezpieczeństwo i z tego nie wolno nam nigdy rezygnować. Powinniśmy również myśleć o tym, aby brama była wykonana z jak najlepszych materiałów, aby cały system działał nam przez wiele lat. Możemy dodatkowo przemyśleć czy brama ma się automatycznie zamykać po określonym czasie albo czy ma mieć funkcję elektrozegarka. Dodatkowo możemy zdecydować się na funkcję akumulatora zasilającego, a także funkcję wyprzedzania pierwszego skrzydła. Innymi dodatkami jest otwieranie tylko jednego skrzydła przez zarejestrowanie ruchu, a także uruchomienie zewnętrzne z klawiatury albo modułu GSM.

Ile kosztują bramy automatyczne? Najczęściej cena bramy automatycznej zależy głównie od tego, czy wybierzemy ją do bramy w garażu, czy też może chcemy zamontować bramę wjazdową. Ceny wahają się od 500 do nawet 5 tysięcy zależności od ich funkcjonalności oraz marki. Bardzo wiele ofertę znajdziemy na stronach internetowych, gdzie możemy na różnych automatycznych porównywarkach sprawdzić który sprzęt nie jest najlepszy na rynku i ile kosztuje.

Dodaj komentarz