Na wstępie muszę przyznać, że nie lubię odkurzania. Czynność ta spędza mi sen z powiek. Mam koszmary związane z hałasem generowanym odkurzaczem tradycyjnym, upadkami spowodowanymi plątaniem się przewodów oraz wdmuchiwaniem zassanego powietrza ponownie do sprzątanego pomieszczenia. W związku z moją niechęcią do wykonywania tej czynności musiałam poszukać innego rozwiązania, które sprawi, że nie będę musiała zmuszać się do odkurzania.

Montaż centralnego odkurzacza

centralne odkurzaczePoszukiwania jakiegoś rozwiązania tej kwestii nie trwały długo. Z pomocą wyszukiwarki internetowej bez problemu znalazłam urządzenie, które okazało się być strzałem w dziesiątkę. Tym urządzeniem były centralne odkurzacze, które oferowało kilka firm. Jest to system, którego elementy umieszczone być mogą pod podłogą, w ścianach lub też na sufitem. Takie rozwiązanie sprawia, że cała konstrukcja nie jest widoczna dla mieszkańców i odwiedzających. Niewątpliwą zaletą, jaką zauważyłam jest to, że wąż ssący, który ukryty jest w gnieździe, jest naprawdę dużej długości. Pozwala to na bezproblemowe odkurzenie całej powierzchni piętra mojego domu bez odłączania odkurzacza od jednego gniazdka i podłączania do drugiego. To znacznie przyśpieszyło wykonywanie moich codziennych obowiązków. Kolejną zaletą jest fakt, że centralne odkurzacze mają naprawdę dużą siłę ssącą. Pozwala to na dokładne odkurzenie większości trudnodostępnych miejsc. Korzyścią jest także możliwość regulowania siły ssącej, dzięki czemu możemy zmniejszyć ją jeśli chcemy odkurzyć delikatne elementy. Warta podkreślenia jest także tak zwana jednostka centralna, którą umieściliśmy w garażu. Dzięki powietrze, które zostało zassane nie trafia ponownie do odkurzanego pokoju, a w związku z czym sprzątanie jest zdecydowanie bardziej skuteczne. Warto wspomnieć także o cenie, która pomimo tego, że jest większa od ceny standardowego odkurzacza to zawiera w sobie montaż całego systemu centralnego odkurzania.

Przyznać muszę, że nigdy nie sądziłam, że kiedykolwiek nastanie moment, w którym nie będę mogła doczekać się sprzątania, a zwłaszcza odkurzania. Centralne odkurzacze są strzałem w dziesiątkę dla każdego, a to, że zdecydowaliśmy się z mężem na takie urządzenie w naszym domu sprawiło, że nie mam złego humoru przez całą sobotę, podczas której muszę posprzątać nasz dom. Mogę z czystym sumieniem każdemu polecić wykorzystanie tego systemu w swoim domu.