Tworzywo sztuczne, jakim jest silikon jest trwałe i bardziej przyjazny dla oceanu niż plastik. Trwa dłużej i lepiej wytrzymuje ciepło i zimno niż tworzywa sztuczne. Jest to również bezpieczniejsze , bez obaw o toksyny naśladujące estrogeny, takie jak BPA. Jest bezwonny, odporny na plamy, hipoalergiczny i nie ma otwartych porów, w których gromadzą się szkodliwe bakterie.

Czy płyty silikonowe poddają się recyklingowi?

płyta silikonowaTak, można go poddać recyklingowi, nawet jeśli nie jest się w stanie go zostawić z krawężnikiem i można go spalić bezpiecznie bez toksycznego odgazowania. Po spaleniu silikon powraca do swoich nieszkodliwych składników: amorficznej krzemionki, dwutlenku węgla i pary wodnej (w przeciwieństwie do plastiku, który uwalnia toksyny podczas spalania). Na szczęście przez długi czas nie trzeba się martwić pękaniem silikonu, ponieważ płyta silikonowa jest bardzo trwała, odporna na topienie, łamanie i wypaczanie. Są szanse, że silikonowe pokrywki przetrwają wszystko, co się na nie rzuci. Aby zrozumieć różnorodność zastosowań gumy silikonowej, ważne jest, aby zrozumieć jej pochodzenie. Na tym blogu przyjrzymy się, skąd pochodzi silikon, aby dowiedzieć się więcej o jego właściwościach. Aby zrozumieć, czym jest silikon, trzeba najpierw poznać różne rodzaje gumy. W najczystszej postaci kauczuk naturalny jest częściej rozpoznawany jako lateks i faktycznie pochodzi bezpośrednio z drzewa kauczukowego. Drzewa te zostały po raz pierwszy odkryte w Ameryce Południowej, a użycie gumy z nich sięga jeszcze kultury Olmeków (Olmek dosłownie oznacza „gumowych ludzi”!).

Wszystko, co nie powstaje z tej naturalnej gumy, jest zatem wytwarzane przez człowieka i jest znane jako syntetyczne. Nowa substancja wytworzona przez zmieszanie różnych materiałów nazywa się syntetycznym polimerem. Jeśli polimer wykazuje właściwości sprężyste, jest identyfikowany jako elastomer.