Wykorzystywanie najnowszych osiągnięć technologi jest coraz bardziej popularne w każdej dziedzinie dzisiejszego życia. Podczas budowy nowoczesnych biurowców coraz bardziej popularne jest używanie tak zwanych mini żurawi. Są to urządzenia nowoczesne i innowacyjne. Pozwalają one na przenoszenie cięższych oraz delikatnych materiałów w sposób bezpieczny oraz w pełni kontrolowany. Używane są przy wielu pracach, które do tej pory wykonywane były ręcznie przez pracowników budowy.

Bezpieczne przenoszenie materiałów przez mini żurawia

mini dźwigUrządzenia takie jak mini żurawie stają się coraz bardziej popularne na wielu budowach. Przedsiębiorcy budowlani inwestują w nie aby maksymalnie usprawnić wykonywanie przeróżnych prac. Każdy mini dźwig używany jest przez pracowników na każdym etapie budowy. Zaczynając od pierwszego układania cięższych elementów konstrukcyjnych mieszczących się w limicie wagowym mini żurawia. Innowacyjną możliwością jest możliwość stosowania innych końcówek ramienia żurawia, które przystosowane są do wykonywania konkretnych zadań. Jednym z najczęściej wykorzystywanych modułów jest specjalna przyssawka za pomocą której umieszczane w ramach są bryły szkła. Przed zastosowaniem mini dźwigu pracownicy robili to ręcznie co zwiększało ryzyko uszkodzenia szyby. Robota można bez wielkich problemów transportować między pietrami budowy za pomocą windy towarowej dlatego prowadzenie delikatnych prac nawet na ostatnim piętrze nie stanowi żadnego problemu. Mini żuraw wykorzystywany jest również podczas wciągania konkretnych elementów konstrukcyjnych lub materiałów budowlanych. Odbywa się to za pomocą specjalnych wytrzymałych lin. Zadaniem pracowników jest tylko odpowiednie bezpieczne zabezpieczenie oraz podczepienie transportowanego ładunku. Aby pracownik mógł zostać operatorem takiego mini dźwigu musi zostać skierowany na specjalne szkolenie które zakończy się egzaminem praktycznym oraz teoretycznym.

Podsumowując nowoczesne urządzenia takie jak mini dźwigi będą coraz częściej wykorzystywane na wielu budowach w celu skrócenia wykonywania wielu prac. Związane jest to przede wszystkim z obowiązkiem dotrzymania terminowości ukończenia prac. Na rynku dostępne jest wiele modeli mini żurawi posiadających dodatkowe wyposażenie. Jednak system sterowania urządzenia pozostaje ten sam.