Pies już od wielu pokoleń jest jednym z najbliższych zwierząt towarzyszących człowiekowi w codziennym życiu. Wielu z nas decyduje się na stworzenie idealnych warunków dla pupila we własnym domu. Jednak nie zawsze musi on dzielić wspólnie z nami budynek mieszkalny. Pies jest zwierzęciem, którego naturalnym środowiskiem jest otoczenie przyrody. Jeśli więc posiadasz obok swojego domu przestrzeń, z której pupil może korzystać z pewnością będzie przeszczęśliwy. 

Zalety drewnianego kojca

kojec dla psa z drewnaJeśli planujesz na długie godziny zostawiać swojego czworonożnego pupila na podwórko warto zadbać o to, aby miał odpowiednio wydzieloną przestrzeń tylko dla siebie. Budowa kojca w takim przypadku będzie doskonałym rozwiązaniem. Możesz zadbać o odpowiedni kojec zarówno w przypadku, gdy planujesz wpuszczać do niego psa na kilka godzin, jak i gdy stanie się on jego własną przestrzenią mieszkalną. Przystępując do budowy kojca musisz jednak wiedzieć o kilku istotnych aspektach. Pierwszym z nich jest materiał. W ostatnich latach ogromną popularnością cieszy się kojec dla psa z drewna, który zapewnia mu maksimum bezpieczeństwa. Ściany chronią przed silnymi podmuchami wiatru. Tworzą one niejako barierę oddzielającą od świata zewnętrznego przez co pupil czuje się w pełni bezpiecznie i komfortowo. Ważne jest jednak, by chociaż jedna ze ścian była odsłonięta, aby zwierzę mogło widzieć co dzieje się na zewnątrz. Kojec powinien być również odpowiednio zabezpieczony przed opadami deszczu i śniegu. Dlaczego to właśnie drewno jest doskonałym materiałem na budowę kojca? Przede wszystkim jest w pełni naturalne, co oznacza, że nie stwarza najmniejszego zagrożenia dla zdrowia czworonoga. Aspektem, na który także musimy zwrócić szczególną uwagę jest wielkość kojca. Jeśli planujemy zostawiać w nim swojego pupila na zaledwie kilka godzin wystarczą niewielkie rozmiary. W przypadku, gdy stanowi on miejsce codziennego przebywania, powinien być na tyle duży, by zapewnić swobodne przemieszczanie się i miejsce na poszczególne strefy jedzenia czy spania. 

W kojcu, w którym pies przebywa na stałe powinna znaleźć się buda. Ona również może zostać wykonana z drewna. To właśnie ten materiał nadaje się idealnie do budowy komfortowego, przytulnego schronienia dla czworonoga. Należy również odpowiednio zabezpieczyć budę przed niskimi temperaturami. W tym celu warto wykorzystać materiały używane do ocieplania budynków.