Podczas postoju, w deszczowy dzień pod bramą własnej posesji, na pewno niektórzy mają pewien problem, który polega na konieczności wyjścia z samochodu i otwarcia bramy. Niektórzy woleli by jednak to wszystko przeczekać, ale nie zawsze się tak da, zwłaszcza, gdy horyzont jest usiany w deszczowych chmurach. Takiego problemu na pewno nie mają użytkownicy bram automatycznych, którzy nawet przez chwile nie martwią się deszczem. Automatyka załatwi to za nich.

Wysoce zaawansowany napęd do bramy skrzydłowej to norma

zaawansowane napędy do bram skrzydłowychDawniej oczywiście nie było automatyki w bramach i ludzie musieli pomimo przeciwności wychodzić z samochodu. Zajmowało to oczywiście mnóstwo niepotrzebnego czasu i zdrowia. Dzisiaj, kiedy ludzie bardziej cenią sobie czas, automatyczną bramę chciałby mieć każdy. Nowoczesne zaawansowane napędy do bram skrzydłowych można dzisiaj kupić w każdym sklepie budowlanym, a firmy, które montują je w naszych bramach są dostępne od ręki. Najczęściej występuje na naszych posesjach praktyczna brama dwuskrzydłowa, która jest tania i łatwa do zamontowania. Dla takich bram wynaleziono napęd oparty na siłownikach śrubowych, który charakteryzuje się dużą mocą, oraz niezawodnością. Cała idea polega na tym, że taki siłownik kręci wewnętrzną śrubą, na której gwincie zamontowany jest uchwyt przymocowany do bramy. W miarę obrotu śruby ten uchwyt otwiera lub zamyka bramę, w zależności od potrzeb. Zaletą tego systemu jest również to, że bardzo łatwo jest go zamontować niemal do każdej bramy. Wystarczy tylko odpowiednie, systemowe uchwyty zamontować na skrzydłach bramy i na słupie. Siłownik łączy obydwa uchwyty i w ten sposób powstaje napęd. Do całości oczywiście trzeba podpiąć całą automatykę, ale to nie stanowi problemu dla każdego, kto zna się chociaż trochę na prądzie i zaciskaniu kabli. Zresztą zawsze można do tego zadania zatrudnić zewnętrzną firmę.

W ostatnim czasie obserwuje się wzrost zainteresowania napędami bram. W wielu miejscach, gdzie nigdy nie było takich systemów zaczęły się one pojawiać. Użytkownicy jak wiadomo chwalą sobie tego typu rozwiązania, gdyż nie muszą dzięki temu męczyć się z otwieraniem bramy. Jeśli całość zaopatrzymy do tego w mądrą automatykę, to taki system będzie służył nam wiernie przez wiele lat bez większych problemów.