Nowoczesne hodowle koni borykają się z różnego rodzaju problemami. Konie mają bardzo wrażliwe i czułe na wszelkie nawet najdrobniejsze zmiany organizmy. Szczególnie mowa tu o układzie trawiennym. Niedobór ale również nadmiar pewnych substancji może mieć bardzo duży wpływ na zdrowie i kondycję zwierzęcia.

Biotyna dla zdrowych kopyt

biotyna naturalna dla koniŹle skomponowana dieta może prowadzić do powstania wielu zaburzeń i dysfunkcji w organizmie końskim. Wielu hodowców decyduje się na sprawdzone i naturalne produkty w diecie konia właśnie ze względu na ich delikatny układ trawienny. Wielu właścicieli koni wielką uwagę przywiązuje do tego aby kopyta koni były zdrowe i odporne na różnego rodzaju uszkodzenia. Końskie kopyta są bardzo ważną częścią ciała zwierzęcia i gdy choroba dotknie właśnie kopyt, zwierzę bardzo cierpi. W diecie konia bardzo ważną rolę odgrywa suplementacja biotyną. Biotyna to związek znany również pod nazwą witaminy H i witaminy B7. Zatem biotyna naturalna dla koni jest dedykowana przede wszystkim zwierzętom o słabych kopytach, które pękają i łatwo ulegają uszkodzeniom mechanicznym. Biotyna wpływa również na jakość sierści, która staje się lśniąca, gęstsza oraz gładsza. Witamina H wpływa również na poprawę funkcjonowaniu tkanki łącznej tj. ścięgien, więzadeł oraz chrząstek. Biotyna poprawia stan kopyt oraz przyśpiesza ich przyrost co jest bardzo ważne u osobników mających osłabione kopyta. Oczywiście nie należy przesadzać i dawkować każdy preparat rozsądnie, gdyż wiele karm jest wzbogaconych już w komplet substancji odżywczych. Warto więc zaczerpnąć opinii weterynarza i skonsultować z nim podawanie biotyny.

Konsultacja z lekarzem weterynarii pozwoli na dobranie odpowiedniego preparatu, który dostosowany będzie do potrzeb i stanu zdrowia naszego zwierzęcia. Weterynarz przeanalizuje dietę konia i podpowie co należy zmienić. Biotyna niewątpliwie jest naturalną substancją, która ma pozytywny wpływ na stan kopyt oraz sierści naszego wierzchowca.