Kostka brukowa ma przede wszystkim poprawić wygląd posesji, a także ułatwić poruszanie się po niej, chociażby samochodem. Z czasem jej kolor zaczyna blaknąć. Może ona sprawiać wrażenie przetartej. Czy jest na to jakaś rada? Oczywiście, że tak. Trzeba udać się do hipermarketu i kupić barwnik. Kostkę brukową możesz odmalować samodzielnie, potrzebna Ci jest tylko instrukcja.

Jak pomalować kostkę brukową barwnikiem?

barwnik do kostki brukowejNie jest to zbyt skomplikowane, ale trzeba wykonać kilka ważnych czynności. Nim wykorzystasz barwnik do kostki brukowej musisz przemyć jej powierzchnię myjką ciśnieniową. Dopiero później możesz korzystać z tego preparatu. Rozpuść go w wodzie, aby konsystencja była luźna. Woda z barwnikiem powinna być rzadka. Kostkę można malować za pomocą natrysku, ale domyślam się, że nie masz skąd taki sprzęt zorganizować. Weź duży pędzel i maluj dokładnie powierzchnię kostki brukowej. Możesz odrobinę barwnika rozchlapać, a następnie użyć pędzla. Pamiętaj, żeby zabezpieczyć kostkę, która ma inny kolor, ponieważ barwnik nie służy do przemalowania, ale do podkreślenia wyblakłej barwy. Najlepiej robić to w okresie maja lub czerwca, kiedy temperatura wynosi od dwudziestu do dwudziestu pięciu stopni Celsjusza. Barwnik najlepiej się wchłania w kamienny materiał, z którego wykonuje się kostkę brukową. Po pomalowaniu nie można poruszać się po kostce przed około czterdzieści osiem godzin.

Na pewno po odmalowaniu zauważysz, że Twoja kostka wygląda tak, jakby dopiero co została ułożona. Ludzie, którzy odmalowali kostkę zawsze mówią, że było warto. Efekt jest naprawdę dobry. Za sumę stu złotych możesz odnowić osiemdziesiąt metrów kwadratowych kostki brukowej. Powierzchnia została obliczona z wzięciem pod uwagę faktu, że część barwnika możesz rozchlapać.